Сьогодні усі християни східного обряду відзначають Стрітення Господнє. У народному побуті цей день здавна сприймається як зустріч зими з весною. У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки.
Існує також повір'я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Коли в цей день приходили із церкви додому, то запалювали свічку. За народними віруваннями, це захищало дім та майбутній урожай. Освячену цього дня у церкві воду використовували проти "пристріту". Нею кропили тварин і людей. Свято відзначають у пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після народження. Адже згідно із тодішніми законами, кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження.
За народними повір'ями, в цей день "зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє".
За народними повір'ями, в цей день "зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє".
- Ларіонов, П. Лютий лютує, бо весну чує [Текст] / П. Ларіонов // Урядовий кур'єр. - 2013. - 31 січ. - С. 16
- Нагірняк, З. Свята вода додасть сили [Текст] / З. Нагірняк // Народна армія. - 2013. - 14 лют. - С. 8
- Яценко, Н. Стрітення Господнє [Текст] / Н. Яценко // Жінка. - 2013. - № 2. - С. 7
- Зимові свята [Текст] // Шкільна бібліотека. - 2013. - № 1-2. - С. 149-150
- Стрічання, зимобор, громиця... [Текст] // Жінка. - 2014. - № 2. - С. 1
- Нижник, О. 15 лютого Стрітення Господнє [Текст] / О. Нижник // Розкажіть онуку. - 2015. - № 1. - С. 5
Немає коментарів:
Дописати коментар