субота, 2 травня 2020 р.

ПРОЄКТ "ІСТОРІЯ ПОЛТАВЩИНИ В ПАМ'ЯТНИХ ДОШКАХ"

Про проєкт: 
Історію пишуть не лише в книгах. Найбільш значимі події знаходять своє відображення у меморіальних дошках. 
Познайомити читача з історією рідного краю, виховувати почуття гордості за славне минуле своїх земляків, з повагою ставитися до своїх коренів, культури – основне завдання цього проєкту. 
Краєзнавство, як ніяка інша дисципліна, виховує у юнацтва і всіх, хто цікавиться історією, причетність до історії своїх предків, змушує замислитися про минуле й сьогодення через пошук, дослідження рідного краю, пізнання своїх родинних коренів, сприяє нерозривному зв’язку з попередніми поколіннями, тобто формує ті цінності, які необхідні саме сьогодні: патріотизм, духовність, національну самосвідомість. 
Завдяки проєкту "Історія Полтавщини у пам’ятних дошках" можна більше дізнатися про видатних мешканців області, які навічно були закарбовані в граніті. 
Довідкова інформація про кожну дошку поділяється на дві частини. Перша – фактографічна: адреса розташування, фотографія дошки, напис на ній. Указано рік встановлення (якщо є), матеріал, з якого виготовлено дошку, відомості про митців, які її створювали. Друга – довідкові відомості про особу або історичну подію, якій присвячена дошка: біографічні відомості про особу або історична довідка про подію, бібліографічні описи джерел, що стосуються особи або події. 
Полегшити пошук допоможе Google-карта (мапа) "Історія Полтавщини у пам’ятних дошках", яка пропонує віртуальні мандрівки (екскурсії) найстарішими вулицями міста та області, де розташовані культурно-мистецькі заклади, житлові будинки, фасади на яких містяться меморіальні дошки. 
Мета проєкту: 
Проєктна діяльність з вивчення спадщини Полтавщини спрямована на вивчення культурної сторони краю, так як багатий історичний матеріал може духовно збагачувати та розвивати повагу, любов до своєї малої Батьківщини. Актуальність проєкту "Історія Полтавщини у пам’ятних дошках" безперечна. 
Проєкт стане в нагоді бібліотечним працівникам, краєзнавцям, молоді, всім, хто бажає більше дізнатись про вихідців з Полтавського краю, і не тільки. 
Ознайомлення широкого кола користувачів з цими краєзнавчими матеріалами, збільшить аудиторію віртуальних користувачів бібліотеки.
Організатори: 
Автори проєкту – працівники сектору краєзнавчої літератури та бібліографії Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...