Вони прославилися на весь світ як талановиті письменники, однак на шляху до вершини літературної кар’єри їм довелося чимало попрацювати в інших професійних сферах. Деякі з них назавжди залишилися вірними своїй першій професії, вважаючи письменницьку працю не такою вже й важливою.
Джек Лондон промишляв на рудниках під час «золотої лихоманки», проте самостійно заробляти на життя він став набагато раніше. Будучи школярем, письменник продавав газети, а закінчивши початкові класи, у віці 14 років влаштувався робітником на консервний завод. Не справляючись з важкою працею, він подався в «устричні пірати» – почав нелегально ловити устриць в бухті Сан-Франциско. Пізніше
йому довелося працювати матросом на промисловий шхуні, прасувальником у пральні та кочегаром.
Хорхе Луїс Борхес працював асистентом у муніципальній бібліотеці Буенос-Айреса і навіть став директором Національної бібліотеки. Письменник не хотів залишати своєї роботи і говорив, що вона дає йому багато натхнення для творчості. У літньому віці Борхес втратив зір, і сам себе жартома називав «сліпий бібліотекар».
Льюїс Керролл ніколи не залишав своїх професійних занять: перш за все він був викладачем, математиком і фотографом, а заняття письменством часто називав «літературною дурницею».
Андрій Платонов працював у майстернях з виробу млинових жорен, хлопчиком у конторі страхового товариства, ливарником на заводі труб, помічником машиніста паровозу, інженером-меліоратором, фахівцем з електрифікації сільського господарства та двірником.
Володимир Набоков все життя серйозно захоплювався метеликами і вніс чималий внесок у розвиток лепідоптерології – науки про лускокрилих. Він присвятив цим комахам 18 наукових статей, розробив нову класифікацію роду Polyommatus і відкрив 20 видів нових метеликів. Колекцію Набокова, в якій налічувалося 4324 екз. метеликів,
дружина письменника після його смерті подарувала Лозаннському університету (Швейцарія).
Антон Павлович Чехов залишався вірним клятві Гіппократа все життя. Його професія вплинула і на його творчість: на думку багатьох критиків, саме медична практика допомогла Чехову створити відомі образи лікарів - Астрова («Дядя Ваня»), Димова («Стрибуха»), Соболя («Дружина»), Рагіна («Палата № 6»), Старцева («Іонич»).
Джон Грішем в юності служив доглядальником, а потім – поливальником газонів за один долар на годину. Незабаром його підвищили до садівника і додали до заробітку півтора долара. Однак до цього часу він вирішив, що подібна робота не обіцяє йому далеких перспектив і подався в слюсарі-водопровідники.
Немає коментарів:
Дописати коментар