БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

четвер, 26 листопада 2015 р.

ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ ЄВГЕНОМ ПОЛОЖІЄМ

25 листопада 2015 року в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара пройшла зустріч з письменником і журналістом Євгеном Положієм. На зустрічі письменник розповів про те, як працював над художньою книгою «Іловайськ».
БІОГРАФІЯ
Євген Положій народився в селищі Терни на Сумщині. Його батько український письменник та сценарист Віктор Положій. Перші чотири роки свого Євген прожив у Тернах. Його батьки розлучилися, і він жив у бабусі з дідусем. У чотири роки Євген переїхав до інших бабусі й дідуся в місто Курськ. На новому місці у малого Євгена відбувся «лінгвістичний шок», оскільки до того він ніколи в житті не чув російської мови.
З п'яти років він мешкав в Сумах. У школі полюбляв гуманітарні предмети й фізкультуру.
Вищу освіту отримав у Сумському педагогічному університеті імені А. С. Макаренка за спеціальністю «російська мова та література». Був журналістом у багатьох періодичних виданнях. Закінчив школи IREX U-Media: головних редакторів, газетних менеджерів, бізнес-тренерів для мас-медіа. Працював головним редактором сумських видань «Уік-енд» та «Тєлєнєдєля-Суми», радіостанції «Всесвіт». Був автором та ведучим кількох інформаційно-розважальних програм на ТРК «Відікон». У 1997 році програма «Світ/Sweet» стала переможцем міжнародного фестивалю «Надія» (Ялта). На студії «Монолог» як режисер створив відеокліп групи «Майа» (лауреат всеукраїнського конкурсу «Срібні хвилі», 1998 р., Харків).
З грудня 1998 р. по теперішній час — головний редактор сумської суспільно-політичної газети «Панорама» (неодноразовий переможець та лауреат всеукраїнських конкурсів з журналістики, маркетингу та дизайну)
 Творчість
Євген Положій є автором багатьох книг:
  • «Туркін», вірші та проза, 1996 р., видавництво «Степ».
  • «Обрати янгола», роман-газета, 2002,
  • «Університетська книга», грамота президента Форуму видавців у Львові.
  • «Мері та її аеропорт», роман, 2003, «Університетська книга».
  • «Туркін та ½. Повість про справжнього самурая», вірші, проза, 2004, «Університетська книга».
  • «ДАсвіданія!», збірка віршів, 2007, «Університетська книга».
  • «Дядечко на ім'я Бог», роман, 2008, «Фоліо»
  • «Вежі мовчання», роман, 2009, «Фоліо»
  • «Одіссея», збірка перевиданих творів, 2011, «Фоліо».
  • «Риб'ячі діти», 2014, Харків, «Фоліо».
  • «Іловайськ», 2015, Харків, «Фоліо».
У 2008 році у видавництві «Фоліо» вийшли три книги:
  • «Потяг» (ремікс роману «Обрати янгола» та нові оповідання), «Мері та її аеропорт» та новий роман «Дядечко на ім'я Бог».
 Особисте життя
 Одружений з Анною Положій, виховують чотирьох  синів.

Роман «Іловайськ» Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора газети «Панорама», – розповідь про війну без купюр та сентиментів. Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.
Євген Положій писав роман одразу двома мовами: оповіді очевидців автор записував тією мовою, якою говорив респондент, відтак перекладав їх. Отож, книга має дві повноцінні авторські версії: українську та російську.
Незважаючи на документальний стрижень, «Іловайськ» не є результатом журналістських розслідувань та прагненням автора розкрити досі не з’ясовані факти щодо іловайської трагедії. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. Його справжня мета – вшанувати загиблих в «Іловайському котлі», подарувати продовження їхнім життям – у слові, в пам’яті, у плині віків.
Письменник не виключає, що і надалі займатиметься військовою тематикою, втім поки не розкриває повністю свої творчі задуми.
Книга «Іловайськ» перемогла у номінації «Найкраща книга про війну» на Форумі видавців у Львові.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...