БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

середа, 11 вересня 2024 р.

НАЙКРАЩІ ДИТЯЧІ КНИЖКИ

Міжнародна рада з дитячої та підліткової книги 2024

Міжнародна рада з дитячої та підліткової книги (International Board on Books for Young People – IBBY) оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2024 року. До нього увійшли три українські видання.
Довідково: IBBY була заснована 1953 року як неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей. Вона складається із понад 70 національних секцій, у тому числі Українська секція IBBY та інші.
Список формують раз на два роки з видатних робіт письменників, ілюстраторів та перекладачів з усього світу. 2024 року до каталогу увійшли 189 видань із 68 країн.
Організація має офіційний статус у ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ, вона здійснила внесок у розробку принципів Конвенції про права дитини, ратифікованої ООН у 1990 році. Одна із тез конвенції – дитина має право на загальну освіту та прямий доступ до інформації. За наполяганням IBBY, резолюція містить і заклик до виробництва і поширення дитячих книжок. Заслугою організації є те, що із 1967 року в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.
Окремий напрямок діяльності ради присвячений дослідженням у сфері літератури для дітей та юнацтва з інвалідністю. Сформовано значну колекцію таких книжок. Кожні два роки організація визначає найцікавіші приклади такої літератури з усього світу та створює каталоги видатних книжок для дітей та підлітків з інвалідністю.
IBBY співпрацює з іншими організаціями та книжковими виставками у світі, наприклад, Міжнародним ярмарком дитячих книжок у Болоньї.
Три українські книжки, що увійшли до переліку:
  • українське видання книжки «Як знайти лева?» Рейчел Брайт з ілюстраціями Джима Філда у перекладі Ганни Яновської (видавництво «Ранок»);
Віршована історія про впевненість у собі, самооцінку та сором’язливість. Головна героїня Мишка вирушає у подорож, щоб навчитися рикати, як Лев. Але, як виявилося, навіть найбільші, найсильніші тварини іноді лякаються... і навіть у найменших істот може бути левине серце!
Книжка за правом вважається класикою сучасної дитячої літератури та перекладена більш ніж 30 мовами світу.




  •  книжка «Врятувати Тараса Шевченка» Олександра Гавроша (видавництво «Фоліо»);
Книга «Врятувати Тараса Шевченка» є другою частиною фантастично-пригодницького циклу «Машина часу». Вона буде цікавою як дітям, так і дорослим, адже разом з головними героями ви потрапите у XIX століття й спробуєте врятувати Кобзаря від заслання! Звичайне крісло-гойдалка може бути порталом у переміщенні в часі – саме таке диво знаходиться у Музеї Шевченка. Не гаючи часу, Роман Попадинець вирішує втрутитися в історію та відвернути від Кобзаря жахливе заслання. Він разом з сином Ясем та юною помічницею Яною відправляється до Києва назустріч шаленим пригодам Якщо ви хочете дізнатися, чи врятують відчайдушні мандрівники великого Кобзаря, поспішайте читати онлайн книгу «Врятувати Тараса Шевченка» Олександра Гавроша українською мовою. На вас чекають історичні і культурні цікавинки, відверте спілкування із самим Тарасом Григоровичем, знайомство з поетом Афанасьєвим-Чужбинським. Гаврош пише емоційно та захоплююче, майстерно поєднуючи художню розповідь і достовірні факти, викликаючи бажання у дітей та підлітків пізнавати власну літературу та історію, пишатися здобутками видатних українців. Автор натякає: кожен з нас може долучитися до творення великих речей та збагачення світу героїзмом і відкриттями. Книга є в бібліотеці.
  • «Там, де блукають сни» Ростислава Попського (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).
Книжка «Там, де блукають сни», яку намалював і написав провідний український ілюстратор Ростислав Попський, запрошує малят від 2 до 102 у світ дитячих снів…








Вручення дипломів відбулося 1 вересня 2024 року на Всесвітньому конгресі IBBY в Трієсті. Книги переможців будуть представлені на світових виставках у Швеції, Японії, Кореї, Франкфурті та Болоньї.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...