БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

субота, 30 листопада 2024 р.

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Зламай тишу

Щороку з 25 листопада до 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». У цей період суспільство об’єднується, щоб підвищити обізнаність людей про проблеми насильства та сприяти активним діям для його запобігання та подолання.
Загальнонаціональне дослідження, проведене ГО «Дівчата» спільно з World Vision у 2024 році, виявило тривожну тенденцію: лише 24% українців, які пережили фізичне чи сексуальне насильство, звертаються по допомогу. Більшість навіть не ідентифікують свій досвід як гендерно зумовлене насильство: лише 20% опитаних змогли розпізнати, що зіткнулися з ГЗН. Особливо вразливими є жителі окупованих, деокупованих і прифронтових територій, де доступ до підтримки значно ускладнився.
Усвідомлюючи всю серйозність проблеми насильства в Україні, ГО «Дівчата» запустила масштабну інформаційну кампанію «Зламай тишу». Її мета – привернути увагу до різноманітних форм і проявів насильства, показати його руйнівний вплив на життя людей та запропонувати шляхи отримання допомоги постраждалим.
«Насильство – це не особиста трагедія, а системна проблема, яка ховається під масками звичайного життя: на роботі, вдома, на вулиці. Часто ми навіть не підозрюємо, що люди, яких зустрічаємо щодня, можуть переживати важкі випробування», – наголошує Юлія Спориш, засновниця та директорка ГО «Дівчата».

Як кампанія допомагає

У межах кампанії «Зламай тишу» створено серію соціальних роликів, організовано виставки та публікуються просвітницькі матеріали. Головна мета – показати реальні масштаби проблеми, підтримати тих, хто наважився розірвати коло насильства, та запропонувати дієві шляхи допомоги.
Кампанія закликає кожного не мовчати й активно працювати над створенням суспільства, де повага й рівність є нормою.
Ініціативу вже підтримали відомі особистості, серед яких телеведучі, блогери, актори, лідери думок. Вони записали ролики, в яких підсвічують різні типи насильства.

Куди звернутися в разі насильства
  • Якщо ви постраждали від ГЗН, або поруч люди, які переживають насильство, – є багато організацій, готових підтримати:
  • Національна поліція України: 102 (якщо ви відчуваєте загрозу своєму життю та здоров’ю, важливо терміново звернутися до поліції – це може врятувати життя)
  • Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства: https://t.me/female_app_bot
  • Урядова Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, ГО «Ла Страда-Україна»: 0 (800) 500 335 (зі стаціонарного телефону) або 116 123 (безкоштовно з мобільного телефону)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111 (з мобільного телефону), 0(800) 500 225 (зі стаціонарного та мобільного телефону)
  • Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345
  • Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія психологічної допомоги ГО «Дівчата»: 0 (800) 600 044 (щоденно з 08:00 до 20:00)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...