БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

понеділок, 24 березня 2025 р.

ВІКТОР ПОЛЯНКО

У школі часто чуємо думку про вміння вчителя подати матеріал школярам. Зацікавити юні голівки своїм предметом, можливо, навіть закохати в якусь науку, справа не з легких. Про літературу тим паче варто говорити, бо діти вперше намагаються аналізувати твори і вперше визначаються зі своїми вподобаннями.
І саме вміння вчителя розкрити красу написаного слова часто є ключем до зародження любові читання в дитячих серцях. Від цього залежить не багато, не мало десь 50% успіху. Звісно, є різні маленькі люди, як і дорослі: хтось більше любить літературу, хтось математику, а хтось біологію. Але саме у дитинстві закладається фундамент вміння дитини навчатися, чим би вона не займалася в майбутньому і яку дорогу не обрала б. А навчання без книги неможливе.
А друга важлива складова до успіху є цікава для школярів література. Адже, дитяча жага до пізнання усього, що є навколо, це висока планка та виклик для дитячого чи підліткового письменника у своїй справі не менше, ніж для вчителя літератури.

Полянко В. Приборкання Кичери : пригодницька повість / В. Полянко. – Київ : Ліра-К, [2022]. – 232 с.
Книга Віктора Полянка відзначена премією конкурсу “Дитяча Коронація слова”. І саме цей твір змушує замислитися, що українська підліткова та дитяча літератури зараз дуже сучасні, і відображають справжнє життя у XXI-ому столітті з його модерністю, розвитком і проблемами. Але головне у книзі сюжет, особиста історія, яка знайомить із сім‘єю хлопчика Мирика (і ним самим, звісно), котра вирушає в подорож у гори. Мандрівку, спочатку не дуже бажану для самого Мирика, але яка точно стала б одним із найкращих його спогадів, якби він був сусідським хлопчиком, а не персонажем твору.
Проста і доступна мова викладення зовсім така, яку зараз можна почути на вулицях наших міст, але у той же час вона цілком розкриває характери героїв, їхні бажання і зміни ставлення до пригод, що чекають на родину Мирика в дорозі. Автор показує різні світогляди батьків і дітей, які видозмінюються протягом пригоди, та навчають читача багатьом речам – важливості взаємоповаги, теплоти до найрідніших, у деяких моментах навіть відстоювання особистих меж, коли вони порушуються випадковими знайомими у подорожі.
На сторінках книги точно є де розгулятися дитячій фантазії, адже, тут чекають і “зомбі”, і криївки, і загадкові печери, і шукання шляху за допомогою зір і компасів, і неймовірні краєвиди Українських Карпат.
І в той же момент твір пронизаний діалогами Мирика з мамою Олею і татом Дмитром, забаганками маленької сестрички Яринки, деколи непорозумінням поколінь, деколи моментами примирення, але абсолютно точно великою любов‘ю найрідніших сердець.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...