БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

вівторок, 31 липня 2018 р.

МАЛОВІДОМІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Полтавський краєзнавчий музей: Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток: збірник наукових статей / Департ культури і туризму Полтавської ОДА; ПКМ імені Василя Кричевського; [ред. кол.: Бабенко Л. Л., Вождаєнко В. В., Гаврилюк Н. О. та ін. ; гол. ред. кол. Супруненко О. Б. ; наук. ред. Мокляк В. О.]. – Полтава : Дивосвіт, 2018. – 688 с.
Пропонований увазі читача збірник праць є підсумком наукової діяльності Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за 2017 р. та продовженням започаткованого у 2003 р. щорічного видання, до якого включені матеріали досліджень не лише співробітників музею, а й кращих наукових сил Полтавщини.
Статті, публікації, розвідки, науково-методичні матеріали, опубліковані у збірнику, стосуються різних питань історії Полтавщини, у т. ч. природничих наук, археології, історії козацтва, Нової та Новітньої епох Полтавщини, історії церкви, етнографії, життя і діяльності визначних полтавців, питань музеєзнавства і зброєзнавства. Всі вони зацікавлять тих, хто не байдужий до історії України та рідного краю.
Для фахівців-науковців, працівників музеїв, викладачів вишів, студентства, широкого кола пошановувачів історії і краєзнавства.

субота, 28 липня 2018 р.

ПОЛТАВЩИНА В УКРАЇНСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РР.

Пропонований увазі читача збірник наукових праць уміщує статті, публікації та матеріали з історії Української революції 1917–1921 рр. на Полтавщині й є одним з перших внесків полтавців у відзначення 100-річчя від початку цих доленосних подій. Для істориків, архівістів, пам’яткоохоронців, працівників музеїв та широкого кола читачів, які цікавляться правдивим висвітленням буремної епохи визвольних змагань українського народу початку ХХ ст.
Полтавщина в Українській революції 1917 – 1921 рр.: зб. наук. ст. / УК ПОДА; ПКМ імені Василя Кричевського; [ред. кол.: Бабенко Л. Л., Вождаєнко В. В., Мокляк В. О. (наук. ред.), Супруненко О. Б. (відп. ред.) та ін]. - Полтава : Дивосвіт, 2017. - 152 с.

четвер, 5 липня 2018 р.

УКРАЇНСЬКА ГЕЛЬСІНКСЬКА СПІЛКА (30 РОКІВ ВІД ДНЯ ЗАСНУВАННЯ)


7 липня 1988 року на площі біля Львівського університету зібралось віче, на якому було заявлено про створення в Україні першої у післявоєнні роки легальної опозиційної до КПРС політичної організації – Української Гельсінкської спілки (УГС). Через тиждень відбулись Установчі збори цієї організації у Києві. Її засновниками і першими членами стали колишні політв’язні - В’ячеслав Чорновіл (ініціатор), Богдан та Михайло Горині та інші. 
Політична організація під правозахисною назвою УГС ставила своєю метою боротьбу за свободу та державну незалежність українського народу, тобто: відновлення державної незалежності України. А також бачила своє завдання у захисті прав нації, громадянина, у всебічній суспільній активізації громадян і керувалась у своїй діяльності власним політичним програмним документом під назвою "Декларація принципів УГС". 
За короткий час УГС завоювала довіру і підтримку в народі. Репресивні органи в час проголошення генсеком Горбачовим перебудови не сміли кидати вісників нової політичної думки на довгі роки за грати, тому обмежувались 15-денними покараннями. Але це не залякало борців за свободу, а, навпаки, вселило їм надію на перемогу. 
Уже впродовж року своєї діяльності УГС підготувала грунт для виникнення таких нових демократичних організацій як Товариство української мови ім. Т. Г. Шевченка, "Зелений світ", "Меморіал", Товариство політв’язнів, Народний Рукх України. 
Отже, створення Української Гельсінкської спілки було першим пострілом української революції. 

понеділок, 2 липня 2018 р.

ЛІТЕРАТУРНА ПАРОСЛЬ ТРЕТЬОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ

Довідник містить відомості про молодих полтавців, які удостоєні за свою творчість Всеукраїнських літературних премій, відзнак конкурсів(за останнє десятиліття).
Матеріал відбирався скрупульозно, але, на жаль, відомості про лауреатів і їхню творчість не є вичерпними. До кожної персоналії у логічній послідовності подаються короткі списки літератури.
Матеріали розміщені за алфавітом премій і конкурсів, подається логотип, екскурс в їх історію, у межах нагороди – за роками присудження. Деякі молоді автори відзначені декількома преміями і відзнаками, тому біографічні матеріали про них подаються один раз.
Літературна паросль третього тисячоліття: молоді письменники і літератори краю – лауреати Всеукраїнських премій і конкурсів (за останні десять років) : біобібліографічний довідник / упорядник Н. М. Требіна; Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара. – Полтава, 2018. – 28 c.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...