БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

середа, 30 вересня 2015 р.

ПОЛТАВА БІБЛІОТЕЧНА: ІНФОРМАЦІЙНО-ІСТОРИЧНА РОЗВІДКА

У інформаційно-історичній розвідці ми зібрали інформацію про бібліотеки міста Полтави. Познайомившись з цим виданням, ви дізнаєтеся про перші бібліотеки нашого міста, про їх історію та як зароджувалась культура краю. Також знайдете інформацію про особисті бібліотеки відомих людей Полтавщини та їх уподобання в читанні. Дізнаєтесь про бібліотеки найстаріших вузів, деяких організацій та про обласні бібліотеки міста.
В поданому матеріалі використовувалась література, яка знаходиться в нашій бібліотеці, також матеріали бралися з музеїв міста і Звітів Полтавського Губернського Земства. Розвідка адресована бібліотекарям, працівникам музейних закладів, педагогам та туристам, зацікавленому юнацтву та молоді.
Полтава бібліотечна : інформаційно-історична розвідка / уклад. О. Г. Іщенко, Т.Г. Сонник; Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара. – Полтава, 2015. – 20 с.


вівторок, 29 вересня 2015 р.

БАТЬКО УКРАЇНСЬКОЇ ДРАМИ КАРПЕНКО-КАРИЙ

Іван Карпенко-Карий (Іван Карпович Тобілевич) – видатний український громадський та культурний діяч, організатор професійного театру, режисер, драматург і актор – посідає в історії української культури одне з найпочесніших місць. Він створив високі художні зразки в усіх класичних драматургічних жанрах – драмі, комедії, трагедії. Митець у кожному творі порушував серйозні проблеми свого часу, малював картини суспільного життя в їх найсуттєвіших проявах. Продовжуючи традиції Тараса Шевченка, він відіграв велику роль у боротьбі за реалізм, народність, ідейність української літератури й театрального мистецтва.

неділя, 27 вересня 2015 р.

27 ВЕРЕСНЯ - СВЯТО ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО

Це свято належить до 12 найбільших та найважливіших у церковному календарі. Воздвиження відзначають у пам'ять про дві події - віднайдення в IV столітті Хреста, на якому розп'яли Ісуса, та повернення цього Хреста з Персії до Єрусалима у VII столітті.
Свято Воздвиження - це торжество Чесного і Животворящого Хреста Господнього - божественного пам'ятника страждань, смерті та воскресіння Христа Спасителя. Cлово "воздвиження" означає "піднесення", тому обряд вшанування та прославлення Хреста Господнього є урочистим.
Зараз ми не можемо побачити Хрест цілим. Частини від нього роздавалися для освячення по всьому світу. Це символічно, бо заради спасіння світу Христос був розп'ятий на Хресті. Так, частка Хреста знаходиться в Києві у Софійському соборі. Найбільша частина Хреста зберігається й зараз в Єрусалимі, в храмі Воскресіння.

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З МЕНЕ

Красива осінь вишиває каштани, а останні дні вересня дарують нам тепле і радісне свято. Сьогодні в цей вересневий день в бібліотеці - творча зустріч з переможцями та учасниками Обласного конкурсу на кращу літературну роботу серед молодих користувачів бібліотек області «Україна починається з мене».
День дійсно видався напрочуд добрим, дерева ледь торкнула вереснева позолота. Легенький вітерець несе срібні ниточки павутиння. Повітря напоєне незрівнянними пахощами айстр, чорнобривців, жоржин. Та зараз небо, ясне та яскраве, радіє сьогоденню. Ми всі з нетерпінням чекали гостей, яким завжди раді.
Цей конкурс проводився з ініціативи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара та Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації. Ми отримали чималий літературний доробок молодих людей, користувачів районних, міських, сільських бібліотек (від 14 до 21 року), що мають активну громадянську позицію і передають свої патріотичні погляди на папері. На конкурс надійшло 44 роботи від 25 центральних бібліотечних систем області.
Бібліотеки області приділяють велику увагу патріотичному вихованню молоді. Що означає поняття патріотизм для нас

четвер, 24 вересня 2015 р.

ПОЗДОРОВЛЕННЯ БІБЛІОТЕКАРЯМ

Шановні колеги! Незабаром ми будемо святкувати професійне свято.
 Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.
Свято – це завжди таємниця та веселий, піднесений настрій. Від свята ми очікуємо зустрічі з друзями, сюрпризів та несподіванок. Ми пишаємося нашими колегами, адже  Саме вони — бібліотекарі, завжди відчиняють читачам двері у захоплюючий книжковий світ, допомагають зорієнтуватися у безмежному океані літератури тож поздоровляємо всіх працівників бібліотек, а також наших шанувальників з Всеукраїнським днем бібліотек.

середа, 23 вересня 2015 р.

ПОЛТАВЧАНИ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ СВОГО МІСТА

Сьогодні ми святкуємо День міста Полтави, яке має свою славну історію, де живуть працьовити та талановиті люди. 
Історична довідка
Місто застоване в 1174 році. В Іпатіївському літописі місцевість, де зараз розташоване місто Полтава, згадується як укріплення на річці Лтаву.
На початку XV століття згадується Полтава, яка в той час знаходилася під владою литовського князя Вітовта, який передав її під владу князя Олександра Мамая. У 1482 році Полтава піддалася нападу кримського хана Менглі I Гірея. З 1503 року Полтава належала князю Михайлу Глинському. У 1508 році вона була в нього відібрана польським королем Сигізмундом I за участь в антипольських повстаннях. Однак пізніше все ж таки була повернута родині Глинських. У 1537 році господарем Полтави став зять Глинських - Байбуза. У 1630 році Полтава віддана Б. Обалковському, в 1641 році вона перейшла до С. Конецпольського, а в 1646 році - до Я. Вишневського.
До 1569 Полтава перебувала у складі Великого князівства Литовського.
З 1569 року в складі Польщі.
З 1667 - у складі Росії.
У ході громадянської війни на Україні в другій половині XVII століття Полтава неодноразово піддавалася нападам кримських татар.
У 1709 році російський гарнізон у Полтаві під керівництвом полковника А. С. Келіна витримав тримісячну облогу шведських військ, відбивши ряд штурмів.
Знаменита Полтавська битва відбулася недалеко від міста 27 червня 1709 року, під час цієї битви російська армія Петра I розгромила армію до того непереможного шведського короля Карла XII. 

понеділок, 21 вересня 2015 р.

ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ ПОЛТАВИ

У ці вересневі дні ми щороку згадуємо про славетні сторінки історії нашого краю, коли 23 вересня 1943 року Полтава була звільнена від окупантів.
День визволення Полтави від німецько-фашиських загарбників – золотими дзвонами відгукується в душі кожного полтавця. У долі десятків тисяч солдат-визволителів Полтава була рубежем мужності вічної слави місцем, від якого вже ближче була зоря Великої Перемоги. Два роки і п’ять днів тривала окупація фашистами нашого міста. За цей час було закатовано тисячі наших земляків, серед яких більше п’яти тисяч були дітьми... 
Що знаєте ви, про ті дні? Мабуть немало. Але відкриваються архіви, нові сторінки народного подвигу.
Пам’ять про подвиг наших предків вимагає від нас не тільки шанобливого ставлення. Ми повинні бути гідними нащадками покоління переможців, справжніми патріотами своєї малої Батьківщини та держави.
Хай дорогами бойової слави дідів і прадідів поведуть вас ці книги.

БІБЛІОГРАФ  РЕКОМЕНДУЄ:

Гужва Ю. М. Полтава в роки німецько-фашистської окупації (1941–1943). Підпільна молодіжна група Лімова–Баяна / Ю. М. Гужва, С. В. Козлов. – Полтава : ФОП Говоров С. В., 2013. – 384 с. : іл.
Маловивченою темою є формування і діяльність антифашистського підпілля на окупованих ворогом територіях у роки Великої Вітчизняної війни, в т. ч. і в нашому краї. Сотні простих полтавців стали на боротьбу з ворогом. За два роки окупації у Полтаві діяло до двох десятків підпільних груп і велика кількість патріотів-одинаків, які завдали чималих збитків ворогові та вселяли в людей упевненість і віру в неминучу Перемогу.
Визволенням льотчиків з німецького полону та переправленням їх через лінію фронту займалася підпільна молодіжна група Лімова–Баяна. Вони не вважали себе ні підпільниками, ні партизанами, а виконували свій патріотичний обов'язок.
Але в повоєнні роки молоді люди попали під репресивний "каток". Через 70 років після визволення краю важко встановити істину. Тому автори побудували книгу, спираючись на архівні документи, розповіді очевидців подій, даючи мінімум своїх коментарів.

Історії, обпалені війною: спогади жінок-остарбайтерів, зібрані на Полтавщині. – Полтава : Дивосвіт, 2012. – 100 с.
Письменники, соціальні, музейні працівники зібрали усні спогади жінок-свідків Другої світової війни в п'яти районах області, військовополонених, остарбайтерів, що залучалися до рабської праці у концтаборах, гетто та інших місцях ув'язнення.
Викликають щире захоплення бабусі-полтавки 1918–1928 років народження. Вражає їх любов до рідної землі. Багато з них неодноразово втікали із полону. Своєрідна рекордсменка мешкає у с. Вільшанка Лубенського р-ну. Дівчина утікала від поліцаїв і німців 5 разів, останній раз повернулася аж із Польщі. Змирилася тільки тоді, коли поліцаї пригрозили розстріляти її матір.

неділя, 20 вересня 2015 р.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ВІРТУАЛЬНОЮ ДОВІДКОЮ

«Віртуальна довідка» (далі ВД) – це онлайнова послуга, спрямована на оперативне виконання разових запитів віддалених користувачів.
Відповіді на запити готуються із застосуванням інформаційних ресурсів бібліотеки та мережі Інтернет.
Віртуальна довідка працює:
  • Загальнодоступно
  • Безкоштовно 
  • Оперативно 
  • Якісно
У випадку відсутності інформації – обов'язкове повідомлення користувача.
Конфіденційність особистої інформації гарантовано.
Обслуговуємо:
Всіх віртуальних користувачів, які звернулися до ВД, незалежно від того чи є вони користувачами нашої бібліотеки.
Умови надання ВД:
1. Максимальний термін виконання запитів – 2 робочих дні.
2. Не відсилайте одні і ті самі запити декілька разів.
3. Запити про наявність конкретних видань у фондах бібліотеки та запити, які не потребують складного бібліографічного пошуку, виконуються протягом 1-го робочого дня.
4. Бібліографічна довідка може містити не більше ніж 10-15
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...