БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

вівторок, 30 березня 2021 р.

НА СТОРІНКАХ ГАЗЕТИ "СЛОВО ПРОСВІТИ"

Требіна Н. "Прометей пісенного вогню" : до 90-річчя кобзаря Віктора Лісовола / Н. Требіна // Слово Просвіти. - 2021. - 18-24 берез. - С. 7.

неділя, 21 березня 2021 р.

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ


  • Бесіда "Туберкульоз - інфекційне захворювання" // Збереження здоров'я молодших школярів. Система роботи класного керівника. - Харків, 2012. - С. 21-23. -- (Б-ка журн. "Початкове навчання та виховання"; Вип. 6 (102))
  • Близнюк Н. Захворювання органів дихання, їх профілактика / Н. Близнюк // Біологія. Шкільний світ. - 2013. - серп. (№ 15). - С. 7-11
  • Зубкова Т. Туберкулёз: возбудитель, условия инфицирования и развитие заболевание. Профилактика туберкулёза у подростков / Т. Зубкова // Основи здоров'я. - 2014. - берез. (№ 3). - С. 38-43
  • Зятьєв С. У групі ризику - і безхатченки, і заможні / С. Зятьєв // Народна армія. - 2012. - 24 берез. - С. 6
  • Косинська Ю. Не чхайте на здоров'я / Ю. Косинська // Україна молода. - 2012. - 7 черв. - С. 14
  • Николішина О. Засідання круглого столу "Профілактика туберкульозу" / О. Николішина // Основи здоров'я. - 2016. - № 9. - С. 35-38

четвер, 18 березня 2021 р.

ЛАЗАРЕВСЬКИЙ БОРИС

"Він жив Україною..." : біобібліографічний нарис : до 150-річчя від дня народження та 85-річчя пам’яті письменника Б. О. Лазаревського / упорядник Н. М. Требіна. – Полтава, 2021. – 32 с. 

Багато талановитих українцівбуло розкиданопо світах, багато відбувалосятрагедій духу, коли душа тяглася до правічних коренів...
І нині ми намагаємося повернути втрачене, повернути імена тих, хто колись відірвався від рідної землі. Серед цих постатей уродженець м. Полтава, письменник Борис Олександрович Лазаревський, син видатного українського історика Олександра Лазаревського, який сьогодні малознаний, маловідомий для сучасного молодого читача.
Ми намагалися відшукати крупиці матеріалів про нього, так як Лазаревськийнародився, виріс, навчався, працював в Україні, але, волею обставин,змушений був покинути рідну землю.
У біобібліографічному нарисі дев’ять розділів, список використаної літератури подаєтьсяу зворотньо-хронологічному порядку. 
Адресується посібник бібліотекарям, вчителям, студентам, старшокласникам.

понеділок, 15 березня 2021 р.

ДРУЗІ НЕ РАХУЮТЬ ХРОМОСОМ (до Міжнародного дня людей з синдромом Дауна)

В Україні і світі щорічно відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Цей день був визначений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA).

20 грудня 2007 року ВООЗ визнала 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй визнала цю ж дату 19 грудня 2011 року. Чому саме 21 березня? Тому що день і місяць символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня). Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.

четвер, 4 березня 2021 р.

УКРАЇНКИ, БЕЗ ЯКИХ НЕ МОЖНА УЯВИТИ СВІТ

Давайте в ці березневі дні згадаємо видатних українок, які творили нову Україну, які здобули повагу і славу в усьому світі, мріяли і досягали мети.
Якби не було книжки «Це зробила вона», її треба було б придумати.
П’ятдесят розповідей про видатних українських жінок, які вплинули на перебіг історії, зробили значні внески в розвиток наукового, суспільного й культурного життя. Важко відірватися від читання!
Кожна героїня й усі вони разом захоплюють неймовірною волею до перемоги, самовідданістю і рівнем свідомості.
Серед них і дві розповіді про уродженок нашого краю: славетну художницю Катерину Білокур і кіноактрису світової слави Віру Холодну.
Друга книжка проекту «Це теж зробила вона», є логічним продовженням. Читаючи захопливі нариси (а їх теж п’ятдесят!) з другого тому, ніби проживаєш маленьке життя. Історію творять люди. Історія в жінках-особистостях – це урок кожній з нас. Книга знайомить нас з українками, які не знали слова «неможливо».
У другому томі представлені і нариси про наших землячок: письменницю і
громадську діячку Олену Пчілку, художниць Марію Башкирцеву і Соню Делоне, чиї роботи були виставлені в Луврі, правозахисницю, провідницю Української Гельсінської спілки Оксану Мешко, маленьку, надзвичайно талановиту полтавку Сашу Путрю, яка, малюючи, мріяла зробити світ добрішим. 2001 року вона отримала приз індійської дитячої фундації «Неру Бал Саміті».
Це зробили вони – це зможете зробити і ви.
Любі наші читачки! Вітаємо всіх вас зі святом весни, Жіночим днем 8-го березня, бажаємо всього-всього найкращого, будьте здоровенькі, веселенькі і бадьоренькі!
Чекаємо щодня вас у нашій незрівнянній бібліотеці! А вищеназвані книги, на жаль, у нас в єдиному екземплярі, і почитати їх можна лише в читальній залі. Але вони того варті!

середа, 3 березня 2021 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПИСЬМЕННИКА

Свято ухвалили рішенням 48-го конгресу International PEN Club. Він тривав з 12 по 18 січня 1986-го. Цю дату закріпили у календарі. З тих пір День письменника святкують щороку майже у всіх країнах світу.
Утім це не тільки професійне свято митців пера. У цей день закликають не забувати про те, що письменницька праця має нести правду і захищати свободу слова.
Роль письменника у суспільстві надзвичайно важлива. Письменник - це очі, думки та совість суспільства. Честність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і елементом формування відповідного пласту історії.
Завдання бібліотеки, як інформаційного та просвітницького центру, донести до читача культурні надбання нації, ознайомити із творчою працею письменників краю, країни, світового письменства. Для цього в бібліотеці організовуються зустрічі з письменниками, презентації книг, влаштовуються книжкові виставки.
У секторі краєзнавчої літератури та бібліографії до Всесвітнього дня письменника організовано перегляд літератури «І розлились слова рікою...», на якому широко представлено твори письменників нашого краю.

вівторок, 2 березня 2021 р.

ШЕВЧЕНКО - ЖИВЕ ВІЧНО!!!

Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє до кривдників:
…не втечете
І не сховаєтеся; всюди
Вас найде правда-мста; а люде
Підстережуть вас на тоте ж,
Уловлять і судить не будуть,
В кайдани туго окують,
В село на зрище приведуть…
("Осія. Глава XIV").
Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.
Мало хто знає, що вірш Шевченка "Мені однаково"  переспівали. Його слова поєднав із музикою Андрій Кузьменко, більш відомий як Кузьма. Роки минають, та слова Шевченка та музика вже покійного лідера гурту "Скрябін" залишаються вічними.

понеділок, 1 березня 2021 р.

ІСТОРИК-КРАЄЗНАВЕЦЬ, ПЕДАГОГ-ПОДВИЖНИК, ЕНЦИКЛОПЕДИСТ, МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ

Це все про нього – полтавця Білоуська Олександра Андрійовича, людину багатогранного таланту, невтомного дослідника історії краю, безмежно відданого своїй справі.
1 березня 2021 року він відзначає свій поважний ювілей.
Шановний Олександре Андрійовичу!
Працівники обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара від щирого серця вітають Вас з ювілеєм і бажають козацького здоров’я, творчої наснаги і висот на улюбленому поприщі. Хай Господь дає Вам сили для нових звершень!
Ми дуже вдячні Вам за співпрацю, за Ваше професійне спілкування з молодими користувачами бібліотеки, які завжди ловили кожне Ваше слово, кожний цікавий факт чи історичну подію.
Ваші книги, подаровані бібліотеці, є найулюбленішими у наших користувачів, не тільки учнів чи студентів, але й науковців, вчителів, краєзнавців, бібліотекарів.
З роси і води Вам, шановний «Маестро історії»!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...