БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

неділя, 17 червня 2018 р.

ПЕРЕМОГА У НОМІНАЦІЇ "НАЙКРАЩА ПОЛІПШЕНА ВІКІСТАТТЯ"


Протягом 19-25 березня тривав конкурс "Культурна спадщина та видатні постаті краю", до участі у якому запрошувались працівники та користувачі бібліотек України для того, щоб створювати і покращувати статті про свій регіон та його видатних постатей в українській Вікіпедії. Усього було створено або доповнено 288 статей бібліотекарями та користувачами 45 бібліотек різних міст, сіл та селищ України.
Конкурс проходив за інформаційної підтримки Української бібліотечної асоціації та Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації.
Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара також долучилась до цього конкурсу, зокрема працівники сектору краєзнавчої літератури та бібліографії:  завідувачка сектору Базир Т. М. і провідний бібліограф Требіна Н. М.
На конкурс було подано нами 5 статей, збирали інформацію по зерняткам з різних джерел. А саме головне, ми навчились працювати в програмі онлайн енциклопедії Вікіпедії всього за тиждень, і робили це вперше…. 
Змагання за звання найкращих відбувалось у трьох номінаціях: "Найкраща Вікістаття", "Найкраща поліпшена Вікістаття", "Найактивніша бібліотека". 
Ми перемогли у номінації "Найкраща поліпшена Вікістаття", у цій номінації наші дві статті посіли призові місця, ми додали найбільший обсяг нової  і додаткової інформації до вже наявних статей у Вікіпедії.
Це статті про:
І довели, що готові ділитися своїми знаннями та інформацією, яку накопичуємо та зберігаємо, навіть у такий незвичний спосіб, коли користувачі знаходяться не в стінах бібліотеки, а є читачами найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

пʼятниця, 15 червня 2018 р.

МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ СТАРИЦЬКИЙ. ЖИТТЯ ТА ТВОРЧІСТЬ

ЕКСКУРСІЯ

Для учнів Розсошенської гімназії була проведена екскурсія в секторі краєзнавства та бібліографії. 
Провідний бібліограф Требіна Н. М. провела бесіду з демонстрацією нових книг, нещодавно подарованих полтавськими авторами: Т. Ваценко, В. Сердюком, В. Плювако, М. Петренко, Р. Плотниковою. Були представлені матеріали до шкільного курсу "Мій рідний край".
Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів.

БІБЛІОТЕЧНІ УРОКИ

Відділом інформаційно-бібліографічного обслуговування було проведено бібліотечний урок з учнями Розсошенської гімназії на тему: "Щоб діти більше знали - є газети та журнали" та "Джерела пошуку інформації".

четвер, 14 червня 2018 р.

ДЕНЬ БЛОГЕРА

Ідея проведення цього свята виникла в 2004 році. Відразу 500 людей з більш ніж 40 країн, об'єднавшись, вирішили, що їм потрібен свій день - свого роду символ дружніх стосунків між мережевими блогерами усього світу. 
Саме поняття блог походить від англійського blog, тобто інтернет-журнал або щоденник, куди користувач додає свої записи, фото або відео. Але на відміну від особистих даних, вся інформація блогу є відкритою. 
Крім Дня блогера, у світі щорічно відзначають і так званий День блогу. 
З СВЯТОМ ДНЕМ БЛОГЕРА!!!!

субота, 9 червня 2018 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДРУЗІВ

Друг – це найближча людина для кожного з нас. Дружба  це загадкове явище, яке приносить в наше життя найрідніших нам людей. Я вважаю, що друзів не може бути багато. Дружба – це, перш за все, духовна близькість людей, а не просто схожість інтересів, чи однакові погляди на світ. Товаришу можна довірити будь-що і знати, що розмова залишиться між вами. 
Тож Міжнародний день друзів можна вважати днем любові до друга.
КНИГИ:
  • Дружба – амитье = Droujba - amitie : кн.для чтения на фр. яз. в ст. классах сред. шк. / сост. В. А. Габис и др. – 2-е изд., дораб. – М. : Просвещение, 1990. – 109, [1] с. : ил. – (Читаем по-французски). 
  • Коптяева, Антонина Дмитриевна. Дружба : роман / А. Д. Коптяева. – М. : Художественная литература, 1960. – 566 с. 
  • Лисина, Алиса. Дружба Inc : роман / А. Лисина. – М. : АСТ : Транзиткнига, 2006. – 336 с 
  • Страффи, Иджинио. Дружба и магия / И. Страффи ; [пер. с итал. А. В. Голубцовой]. – М. : АСТ, [2013]. – 64 с. : м. – (Клуб Winx). 
  • Цілик, Ірина. Місторія однієї дружби / І. Цілик. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 126 с. 
  • Ярилина, Елена. Любовь, дружба и чёрт-те что ещё : роман / Е. Ярилина. – М. : Центрполиграф, 2007. – 317 с.

четвер, 7 червня 2018 р.

ВИСТАВКА-ВЕРНІСАЖ "КОЛЬОРОВА ПАЛІТРА ПОЛТАВСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ"

 .
Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку-вернісаж, присвячену художникам Полтавщини. 
Історія полтавського живопису дуже багата. Вона подарувала світові Володимира Боровиковського, Марію Башкирцеві, Миколу Ярошенка, Леоніда Позена, Івана Дряпаченка, Івана Кавалерідзе, Катерину Білокур. На Полтавщині тривалий час жили і працювали Іван Зайцев, Василь Волков, Григорій та Іван Мясоєдови, Опанас Сластьон, Василь та Федір Кричевські та багато інших.
Багато художників краю досягли світового визнання. Вони є майстрами живопису, графіки, абстракцій, проявляючи себе у різних напрямках…
Своїми роботами художники передають душевні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються донести до людей свої ідеї.
На виставці представлена література з фондів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. 
Пропоновані видання не залишать байдужим нікого!

КОНКУРС ІСТОРИЧНЕ ОПОВІДАННЯ

Переможці Першого конкурсу історичного оповідання "ProМинуле". 
І місце зайняла Раїса Плотникова з оповіданням "Червоні тумани", ІІ — Ігор Стамбол із "Проблиском в Одесі", ІІІ місце між собою розділили Ірина Пасько (оповідання "Кукла") та Антон Ситор ("Тополина алея"). 
Автори, які зайняли I, II та III місця, отримали грошову винагороду в розмірі 5 тис., 4 тис. та 3 тис. грн відповідно. Найкращі тексти будуть надруковані окремим збірником у видавництві "Темпора". 
Темою цьогорічного конкурсу були Українські визвольні змагання 1917-1921 рр.  Тематика оповідань охоплювала всі українські землі: Галичину, Волинь, Поділля, Наддніпрянщину, Південь України, Запоріжжя, Крим, Полтавщину. Усього на конкурс надіслали 95 оповідань.
ВІТАЄМО НАШУ ЗЕМЛЯЧКУ РАЇСУ ПЛОТНИКОВУ З ПЕРЕМОГОЮ!!!!

вівторок, 5 червня 2018 р.

ПОДАРУНОК ВІД ТЕТЯНИ ВАЦЕНКО...

Традиція дарувати бібліотеці книги збереглася і сьогодні. Полтавська письменниця Тетяна Ваценко подарувала книгу "Країна Навпакинія". Дякуємо за подарунки!!!!

неділя, 3 червня 2018 р.

ВИСТАВКА-ЗНАЙОМСТВО. ЛІДІЯ ВІЦЕНЯ

На виставці-знайомство "Усе в житті не випадково..." представлені книги, статті з періодичних видань, які зберігаються в фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.
Віценя Лідія Миколаївна - полтавська поетеса, прозаїк та журналіст. 
Народилася 9 листопада 1954 в с. Дібрівна Миргородського району Полтавської області. Ще зі шкільних років почала друкувати свої вірші. Друкувалася в газетах "Прапор перемоги", "Комсомолець Полтавщини", "Зірка", "Молодь України", "Літературна Україна" та журналах "Дніпро", "Журналіст України", "Дзвін", "Київ". Після завершення Дібрівської загальноосвітньої школи (1972), поступила в Київський державний університет імені Тараса Шевченка на факультет журналістики (1977). 
1977-1990 - працювала в редакції обласної молодіжної газети "Комсомолець Полтавщини". 
З 1980 - член Національної спілки журналістів України. 
1998 - лауреат Полтавських обласних премій ім. Петра Артеменка та ім. Григорія Яценка. 
З 2001 - член Національної спілки письменників України. 
2004 - лауреат Полтавської міської премії ім. Володимира Короленка. 
‎2006 - за підсумками творчого конкурсу Міжнародного десятого фестивалю журналістики "Віра. Надія. Любов" була визнана журналістом року. 
2008 - одержала премію Національної спілки журналістів України "Золоте перо". 
2009 - Заслужений журналіст України, а також лауреат Полтавської обласної премії ім. Леоніда Бразова. 
Авторка книг: 
- "Сашенька" (художньо-документальна повість про життя і творчість полтавської художниці Саші Путрі); 
- ‎"Космограма душі" (поезії); 
- ‎"Несподіваний вогонь" (поезії); 
- ‎"Життя, що стало долею" (художньо-документальна оповідь); 
- ‎"Усе в житті не випадково" (поезії);
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...