БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

пʼятниця, 30 грудня 2022 р.

З НОВИМ РОКОМ!

Любі наші читачі блогу! Вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! 
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, МИРУ, успіхів у Ваших фінансових, особистих справах, побільше посмішок і натхнення! 
Нехай чарівний світ бібліотеки подарує Вам в новому році безліч приємних моментів справжньої естетичної насолоди: цікаві виставки, незабутні творчі зустрічі, знайомство з новими творами. 
Дякуємо, що залишаєтесь разом із нами.

вівторок, 27 грудня 2022 р.

«Волонтер і художник за покликом серця»

Під такою назвою 27 грудня відбувся День краєзнавства в стінах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара, який розпочався зустріччю із волонтеркою, художницею Зоєю Миколаївною Воронянською. Пані Зоя розповідала про події на сході України, про нелегку працю волонтерів, які допомагають нашим військовим. Вона наголосила на тому, що саме молоде покоління повинне виховуватись у дусі патріотизму, любові та поваги до України, своїх рідних і близьких, збереження традицій та звичаїв.
Під час майстер-класу, на якому присутні виготовили анголятка-обереги, панував чудовий настрій, яскраві посмішки. Учасники із задоволенням провели час за таким заняттям. А вироби волонтерка передасть пораненим воїнам на Новорічні свята до шпиталю.
Заходи супроводжувалися відеоматеріалами та піснями на патріотичну тематику.
Завершився День краєзнавства переглядом літератури "Волонтери – люди доброї волі" і загальним фото.
До нових зустрічей у нашій бібліотеці!

КРОСВОРД «Народознавчий»

 

неділя, 25 грудня 2022 р.

ФЕНОМЕН ЖІНОЧОЇ ПРОЗИ

Як усім довести, що ти талановита? Досягти успіху! Так вже склалося, що жінкам пробивати собі дорогу завжди було непросто. Література – відображення стану суспільства, вона змінюється разом з ним. Письменник завжди передає у творах своє бачення світу, і чим незвичніше це бачення, тим більше запам'ятовується розповідь. Дуже складно вибрати "найкращих", "найуспішніших" або "найвпливовіших" письменниць. Кожна внесла в літературу дуже серйозний внесок, зміцнила статус жінок не тільки в письменницькій сфері, але в суспільстві в цілому. Вип. 5 покажчика продовжує висвітлювати твори авторів жінокпереможнець Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова". Покажчик буде в нагоді викладачам, студентам, бібліотекарям та всим тим хто цікавиться образом жінки в українській літературі.

Феномен жіночої прози : біобібліографічний покажчик / Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара ; уклад. О. Пошибайло. – Полтава, 2022. – Вип. 5. – 40 с.

четвер, 22 грудня 2022 р.

КВЕСТ

середа, 21 грудня 2022 р.

СКОВОРОДА ГРИГОРІЙ

Наш перворозум: Григорій Сковорода на портреті і в житті : фотокнига / Авт.-упоряд. В. Стадниченко. – Київ : Спалах, 2004. – 180 с.

Фотокнига "Наш перворозум" – продовження низки видань що їх започаткувало видавництво "Спалах" про славетних діячів історії та культури України.
Загадкова постать великого українського філософа Григорія Савича Сковороди приваблювала багатьох дослідників.
Проте автори цієї книги – відомі журналісти, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка – Володимир Стадниченко й Микола Шудря знайшли самобутню художню форму де у витонченій ліричній манері і водночас глибинно відтворено добу, на тлі якої розгорталися події із життя Г. С. Сковороди, означені скупими документальними свідченнями, багатющим ілюстративним матеріалом стосовно його сучасників, місць, де народився й перебував – від Слобожанщини й до Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Італії.

вівторок, 20 грудня 2022 р.

ЗОЛОТІ ВОРОЖБИТИ

Костенко М. В. Золоті ворожбити: новелетки й оповідки / М. В. Костенко. – Полтава : Полтавський літератор, 2014. – 236 с.

Збіркою "Золоті ворожбити" М. Костенко продовжує ліричну тему своєї творчості. Вміщенні тут маленькі прозові твори, де образ стиснутий до символу, а думка сконцентрована до афоризму, сприймаються як поезія – справжня, глибока, щира. І в кожній такій мініатюрі струменіє синівська любов до рідної землі, душевне замилування красою її природи і людей, непідробний біль за втратами і прагнення всіма силами захистити, зберегти цей неповторний світ.

понеділок, 19 грудня 2022 р.

МЕДІАПРЕЗЕНТАЦІЯ «Янгол на ім’я Сашенька» (45 років від дня народження Саші Путрі, юної художниці).

 

НОБЕЛІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ – 2022

 У 2022 році переможців найпрестижнішої наукової нагороди оголошують дистанційно, але всі нагороди наприкінці року Нобелівський комітет вручить в столиці Швеції. Лауреати 2020 та 2021 років також запрошені на церемонію у зв’язку з дворічною перервою через коронавірус. Премію миру за традицією вручать окремо у Осло.


ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА: шлях мудреця

Біобібліографічний покажчик приурочений до 300-річчя від дня народження нашого земляка, основоположника філософської думки на Україні, поета, байкаря, музиканта, художника Григорія Савича Сковороди. Запропонований покажчик адресується юнацтву, бібліотекарям, краєзнавцям і всім, хто бажає більше дізнатися про непересічну і знакову постать Григорія Сковороди, його багатогранну творчість. Матеріал не є вичерпним, використана література взята з публікацій журналів та зі шпальт газет, книг, краєзнавчих видань, які є в наявності у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.

«Григорій Сковорода: шлях мудреця» : до 300-річчя від дня народження : біобібліографічний покажчик / Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара ; уклад. Ю. Новоселецька. – Полтава, 2022. – 24 с.


ЧАРІВНА НІЧ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Образ святителя Миколая здавна був у кожній хаті наших пращурів. І кожна душа зі щирою любов’ю й надією й сьогодні горнеться до нього – добродія для правомірних, котрий подає нам благословенну руку допомоги.
Його життя, сповнене милосердя і любові до ближніх, – правдиве свідчення віри й уособлення смирення. На хлопця, народженого в місті Патар у Малій Азії у заможній родині, чекало чудове майбутнє. Та ще змалку, навчений побожними батьками, які сповідували християнську віру, він виявляв схильність до суворого аскетизму. Юнаком відцурався мирського життя і прийняв чернечий сан. По смерті батьків роздав свою спадщину бідним, а сам вирушив до Палестини поклонитися святим місцям. Відтоді, як прийняв сан у рідному місті, Миколай допомагав усім, хто потребував його ласки: рятував хворих, творив добрі діла, утихомирював бурю на морі. Навіть ставши архієпископом у Мірах, носив простий одяг, їв раз на день, не прагнув розкоші, молився вдень і вночі...
Звідтоді його серце відкрите для всіх – і його сучасників, і нас, далеких у часі й просторі. Існує чимало свідчень християн різних епох і країн про випадки чудесної допомоги святителя, яку вони отримували після щирої молитви. Ось чому з вірою в його небесну силу цього святкового дня у храмах звучить тропар: "Почиваючи тілом, ти, святий Миколаю, одвідуєш вірних і всіх із біди визволяєш".
Вшановуючи цього дня поборника віри, щедрого доброчинця, наслідуймо його приклад. Не лише наприкінці року – щодня. Нехай наші скромні подарунки, названі в народі "миколайчиками", нагадають ближнім, що добро потрібно чинити завжди. Поруч нас чимало і близьких, і сторонніх, котрі потребують уваги, спілкування. Самотні люди – щирого слова, приязних відвідин. Немічні – дбайливої допомоги й піклування. Літні – уваги й щирої розмови. Відвідуймо ж їх не лише святкового дня – частіше: на дозвіллі, у вихідні.
Особливо потребують любові дорослих і родинного тепла діти. Діти, котрих святий Миколай любив передусім, роблячи їм подарунки – солодощі, іграшки.
Вчиняймо й ми так – нехай наші діти й онуки знайдуть уранці під подушкою смаколики, ляльки, книжечки... І зрозуміють, що їхні заповітні мрії неодмінно здійснюються, за умови, що вони будуть слухняними.
Тож нехай усі отримають свої "миколайчики" від рідних, близьких, друзів – добро, милосердя, любов на кожен день.

пʼятниця, 2 грудня 2022 р.

НАД ТЕМНИМ ХЛІБОМ ДУШІ

Костенко М. В. Над темним хлібом душі : пошук, критика, есе / М. В. Костенко. – Полтава : Полтавський літератор, 2009. – 496 с.

Це двадцята числом книга Миколи Костенка – літературного критика, поета, прозаїка. У ній зібрано його праці за сорок п'ять років аналітичної діяльності в літературі. Тут багато нового й про старих майстрів літератури (Олену Пчілку, Пантелеймона Куліша), і пошуки навколо найдавнішої нашої писемної пам'ятки "Велесової книги", й про творчість Павла Тичини, Олександра Довженка, Олеся Гончара, Леоніда Бразова, про молодих літераторів-полтавців тощо.
Книгу написано легким для сприйняття стилем, місцями досить гострокритично, але скрізь автор дбав про повну зрозумілість поданих текстів, належну глибину літературного аналізу.
Одне слово, знадобитись ця книга може широкому колу шанувальників української літератури, вчителям, літераторам, допитливим пошуковцям у галузі рідного слова.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...