БІБЛІОГРАФІЧНА ПОЛИЧКА

09:00 Загальнонаціональна хвилина мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії. Схиляємо голови перед Героями, які боролися і загинули за наше майбутнє.

четвер, 25 червня 2020 р.

КНИГА ПРО ІСТОРІЮ КРАЮ

Жук В. Н. Із сивої давнини: нариси з історії України та Полтавщини (VII ст. до н.е. – XVI ст. н.е.) / В. Н. Жук. – Полтава: Тов "АСМІ", 2015. – 384 с.
Дослідження присвячене тривалому процесові формування української народності, маловідомим сторінкам вітчизняної історії, особливо періоду до Київської Русі. Авторка книги - кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Віра Никанорівна Жук розпочинає своє дослідження з раннього залізного віку, коли почали формуватися сучасні народи, розповідає про перебування українських земель, у тому числі й території Полтавщини, у сиву давнину в складі Великої Скіфії, Сарматії, під владою готів, гуннів, Аварського каганату, Великої та Чорної Булгарії, під ігом Золотої Орди, у складі Великого князівства Литовського; показує роль протоболгар, торків, половців та інших етносів у формуванні українського етносу; досліджує історичні корені різних племен, народів, які переходили через наші землі або осідали на них, їхні взаємозв'язки. Окремі нариси присвячено питанням про час заснування та перші згадки про Полтаву, про Кия і Київ та ін. На підставі аналізу багатьох історичних джерел ряд трактувань, міркувань у книзі висловлено вперше. 
Після виходу в світ першого видання книги авторка мала змогу ознайомитися з багатьма новими та не відомими їй раніше дослідженнями вітчизняних і зарубіжних вчених, внести до своєї праці ряд істотних змін і доповнень.

середа, 17 червня 2020 р.

ПРОЕКТ "МЕДІАГРАМОТНІСТЬ"

Проект дає можливість дорослим перевірити свої знання та навички з медіаграмотності та критичного мислення, а також покращити їх в ігровій формі. 

неділя, 14 червня 2020 р.

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА "НЕ ВІДІБРАТИ З СЕРЦЯ ВОЛІ"

(Революція гідності і антитерористична операція в творчості письменників)
Пам’ятаймо щомиті сьогодні,
пересічні, а чи діячі:
на Майдані – загинули сотні,
а в АТО – полягли тисячі…
Надія Гринь «Оборонців пам’ятаймо»
Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку літературних творів, до яких увійшли події Майдану, про героїв АТО. Пропоновані видання не залишать байдужим нікого! У книгах досліджується і документується Майдан і війна: як історичні події, набір спільних цінностей, приклад самоорганізації, як художнє явище. Зазвичай, коли говорять гармати, музи мовчать. В Україні ж події Майдану стали революцією духу, тому музи мовчати не могли. Вони породили хвилю нової «революційної» і «військової» української літератури.
Запропоновані анотовані видання знаходяться у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. 
Тож читайте. Згадуйте. Аналізуйте. Робіть висновки. Пам’ятайте …

четвер, 11 червня 2020 р.

ВІРШ У КАДРІ

З 27 травня по 22 червня 2020 року у соціальних мережах проходить конкурс #Вірш_у_кадрі, головною метою якого є популяризація найкращих надбань української класичної та сучасної поезії, збільшення україномовного контенту у популярних соціальних мережах. 
Працівники сектору краєзнавчої літератури та бібліографії Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара долучаються до Всеукраїнського конкурсу #Вірш_у_кадрі. 
Власний вірш декламує Юлія Манойленко – поетеса, член НСПУ. 

середа, 10 червня 2020 р.

ОНЛАЙН-ГРА "ПРИГОДИ ЛІТЕРАТУСА"

Перед вами медіаосвітня гра "Пригоди Літератуса", яку створив Центр медіаіціатив (Вірменія), а українську версію — Академія української преси.
Гра розроблена для підлітків. Вона допомагає розвивати навички пошуку інформації, її аналізу та перевірки, а також розрізнення фейкових і правдивих новин. Вона навчає, як краще ухвалювати рішення в інформаційному середовищі.

пʼятниця, 5 червня 2020 р.

ВОЇН СВІТЛА - АРТЕМ ЧЕХ

ОЛЕСЯ УЛЬЯНЕНКА ЧИТАЮТЬ АНГЛІЙСЬКОЮ

Роман полтавця Олеся Ульяненка "Cталінка" перекладений англійською мовою і надрукований у часописі "Українська література", що видається в Університеті Торонто.
Текст вийшов у 5-му числі часопису. Одночасно із друкованим виданням, твори, вміщені у антології, доступні онлайн на сайті видання.
Переклала роман Ольга Рудакевич – відома насамперед своїми перекладами на англійську творів Валерія Шевчука.
"Сталінка" написана 1994 року, у 1997-му за неї автор отримав малу Шевченківську премію. Перше книжкове видання здійснила "Кальварія" 2000 року. Олесь Ульяненко спільно із кінорежисером Володимиром Тихим написали за "Сталінкою" сценарій. Тихий дав його для ознайомлення російському продюсеру Сергію Сельянову. Той похвалив роботу, але сказав, що тема застаріла. За якийсь час вийшов російський фільм "Піжмурки", спродюсований Сельяновим, який, за словами Ульяненка, був плагіатом їхнього з Тихим сценарію.
Було повідомлення, що про Олеся Ульяненка знімуть документальний фільм "Ульяненко: без цензури". Режисером стрічки є Юлія Шашкова, автором сценарію – Мирослав Слабошпицький. Продюсери: Ігор Савиченко, Володимир Тихий та Мирослав Слабошпицький.
Шановні користувачі!
Пропонуємо Вам для вдумливого читання взяти цей роман у нашій бібліотеці. У відділі міського абонементу та книгосховищі наявні шість екземплярів:
  • Ульяненко О. Сталінка; Дофін Сатани: романи / О. Ульяненко. – Харків: Бібколектор, 2015. – 507 с.

четвер, 4 червня 2020 р.

СЕЛО ЖУКИ - БАТЬКІВЩИНА ЛІТОПИСЦЯ САМІЙЛА ВЕЛИЧКА

Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка: збірник матеріалів Другої наукової конференції / Ред. кол.: Л. В. Бабенко, М. М. Кононенко (голова), А. Г. Логвиненко та ін.; О. Б. Супруненко (відп. ред.) / ЦП НАН України і УТОПІК; ДКіТ ПОДА; ПКМ імені Василя Кричевського; Полтав. район. рада. — Київ; Полтава: ЦП НАНУ і УТОПІК, 2018. — 160 с.
Вміщені наукові статті, публікації і матеріали доповідей та повідомлень Другої наукової конференції "Село Жуки — батьківщина літописця козацької доби Самійла Величка" (м. Полтава, 1 березня 2018 р.), проведеної обласним краєзнавчим музеєм разом із Полтавською районною радою. Висвітлюються проблеми вивчення спадщини визначного земляка-літописця, козацької історії Полтавщини і безпосередньо села Жуків та його околиць від найдавніших часів до сьогодення, джерелознавчі і музеєзнавчі аспекти в історії краю, питання історичного краєзнавства мікрорегіону. Для істориків, краєзнавців, працівників музеїв, вчителів загальноосвітніх шкіл, широкого загалу шанувальників історії Полтавщини, учнівської молоді.

середа, 3 червня 2020 р.

ОНЛАЙН-ГРА "МЕДІАЗНАЙКО"

Гра, адаптована Академією української преси. Гра розрахована на дітей шкільного віку та дає можливість в цікавій ігровій формі дізнатися якомога більше про інформаційне (медійне) поле та стати медіазнайком.
Суть гри полягає у тому, що потрібно пройти 9 рівнів, відповісти на запропоновані запитання, стати журналістом, створити телепрограму, сайт і газету. При цьому діти дізнаються, як працюють медіа і як вони впливають на тебе — споживача інформації. Під час гри діти закріплюють знання з тем: "Що таке інформація", "Історія ЗМІ", "Аналізуємо ЗМІ", "Свобода слова та її обмеження", "Всередині ЗМІ", "Друковані ЗМІ", "Телебачення", "Радіо", "Інтернет".

вівторок, 2 червня 2020 р.

УКРАЇНСЬКИЙ ГРАФІК

Перевальський В. Є. 
Перевальський Василь Євдокимович - український графік, народний художник України, член-кореспондент Академії мистецтв України, член НСХУ, лауреат літературно-мистецької премії імені І. С. Нечуя-Левицького, доцент національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.
Народився 13 червня 1938 року в селі Бубнові Золотоніського району Полтавської області (нині - Черкаської). Здобував освіту спочатку у Художньо-ремісничому училищі №14, а згодом - у Київському державному художньму інституті на графічному факультеті, де вивчав книжкову графіку у Василя Касіяна. 
З 1963 року співпрацював із провідними видавництвами України, виконував оформлення та ілюстрації до книжкових видань, також є автором багатьох екслібрисів.‎
‎Закінчивши інститут у 1965 році, навчався у творчих майстернях Академії мистецтв СРСР у Михайла Дерегуса до 1967 року.
1967-1969 - викладав у Київському художньо-промисловому технікумі.‎
‎1970-1975 - обіймав посаду художнього редактора у видавництві "Мистецтво" та головного художника видавництва "Радянська школа" (тепер - "Освіта").
‎1987-1991 - працював секретарем Національної спілки художників України.
‎З 1991 - викладав у Національному технічному університеті України "Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського", де обімав посаду завідуючого кафедри графіки, видавничо-поліграфічного факультету.
‎З 1997 по 1998 рік - був заступником голови Київського відділу Національної спілки художників України (НСХУ).
‎2000-2005 - заступник голови НСХУ.
‎З 2003 - викладає у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.
‎ 2004 став завідувачем кафедри графічних мистецтв.
Творчість Василя Перевальського - це відтворення українських народних сюжетів у неповторному символічному світі графічного мистецтва. Серед робіт художника можна виділити наступні:

понеділок, 1 червня 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Початок літа, як початок життя, ідеально підходить для того, щоб знову і знову проявити любов до своєї дитини.
1 червня — це Міжнародний день дітей — найтепліший свято, яке тільки може бути.
СВЯТОМ!!!!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...