Говорять, час – найкращий лікар і немає ран, які б не піддавалися його лікуванню. Але коли думаєш про Чорнобиль, про те страшне лихо, що накрило своїм чорним крилом відразу мільйони людей, розумієш, що виключення все-таки бувають…
Злетіли три десятиліття страшної трагедії, яка так чи інакше торкнулася кожного, проте й дотепер день 26 квітня залишається в нашій пам’яті чорною датою. 26 квітня 1986 року о 1.23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
Збудована в 1976 році, Чорнобильська АЕС, розташована за 100 кілометрів на північ від Києва; вона мала чотири реактора, кожний з яких був здатен виробляти до тисячі мегават електроенергії.
Під час ліквідації наслідків аварії та евакуації людей із забруднених територій на зруйнованому 4-му енергоблоці, на території ЧАЕС та в межах 30-ти кілометрової зони (яка пізніше стала більш чітко називатися „зона відчуження”) працювали представники різних військових структур, науковці, інженерно-технічні працівники та робітники з усієї України.
Викликана цим вибухом масштабна комплексна катастрофа охопила різні сфери: екологію, медицину, політику, демографію, культуру, освіту... Не виключенням стала і Полтавська область.
В Полтавській області створювалися спеціальні загони та технічні ресурси, покликані пришвидшити вирішення посталих проблем. Тисячі людей Полтавщини взяли участь у роботах, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії. Неможливо оцінити героїзм десятків і сотень наших земляків, які протягом 1986 року намагалися захистити країну від загрози радіаційного забруднення.
Два слова – Чорнобиль і радіація – 30 років тому змусили українців здригнутися …
Що буде через 30 років, вони не знали, та й не думали про це. Чорнобильська трагедія все ще болить полтавцям. Попри уявлення про те, що трагічного 1986 року чорна радіаційна хмара Полтавщину не накрила, в регіоні чимало людей пов’язують свої біди саме з наслідками аварії на ЧАЕС. Наразі на Полтавщині проживають майже 14 тисяч «чорнобильців». За роки, що минули після трагедії, чорні хустки носять 442 удови, чиї чоловіки пішли з життя через хвороби, пов’язані з наслідком аварії на ЧАЕС. 1864 полтавці через підступну радіацію стали інвалідами. Так що можна говорити про те, що Полтавщину не оминуло лихо Чорнобиля. Знати це і розуміти, що ж сталося, - завдання і обов’язок кожної свідомої молодої людини.
З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,