середа, 1 березня 2023 р.

ДЕНЬ КОТІВ

Аліса
Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни – 1 березня. Початок весни – особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня. В Україні цей день святкується з 2004 року.
Кішка – це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин – фелінологія, твердить, що коти є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак.
Перші кошачі з'явилися на нашій планеті близько 50 мільйонів років тому. Впродовж наступних 25 мільйонів років у процесі еволюції з них сформувалися ранні сучасні види кішок, які населяють земну кулю і дотепер.
Фелінологи стверджують, що у світі сьогодні налічується 256 видів котів, які, безумовно, доповнюють затишок у всьому нашому житті.
За даними Ліонського університету в світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Найбільше їх в Австралії, де на 10 жителів приходиться 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією (тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів), а в Європі першість належить Франції, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. В той же час є країни, де домашній кіт майже не зустрічається (наприклад, Перу та Габон).
Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.
Всесвітній день котів – це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов’язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.
КНИГИ ПРО КОТІВ
  • Гантер Е. Коти-вояки : Захід / Е. Гантер ; пер. К. Дудки та О. Українця. – [Харків] : АССА, 2020. – 320 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Здіймається буря / Е. Ганер ; пер. К. Дудки та О. Українця. – [Харків] : АССА, [2017]. – 336 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : На волю ! / Е. Гантер ; пер. К. Дудки, О. Українця. – [Харків] : АССА, 2019. – 304 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Небезпечний шлях / Е. Гантер ; пер. К. Дудки, О. Українця. – [Харків] : АССА, 2019. – 336 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Пророцтво Синьозірки / Е. Гантер ; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця. – [Харків] : АССА, [2020]. – 560 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Світанок / Е. Гантер ; пер. К. Дудки та О. Українця. – [Харків] : АССА, 2020. – 352 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Сходить місяць / Е. Гантер ; пер. К. Дудки, О. Українця. – [Харків] : АССА, 2019. – 304 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Темні часи / Е. Гантер ; пер. К. Дудки та О. Українця. – [Харків] : АССА, [2018]. – 320 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Темні часи / Е. Гантер ; пер. К. Дудки, О. Українця. – [Харків] : АССА, 2019. – 320 с.
  • Гантер Е. Коти-вояки : Шлях Вогнезора / Е. Гантер ; пер. К. Дудки та О. Українця. – [Харків] : АССА, [2018]. – 528 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...