Головна

вівторок, 31 березня 2020 р.

"ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ" ПИСЬМЕННИК

88 років від дня народження Джона Хойєра Апдайка
Американський письменник. За своє життя Апдайк отримав дві Пулітцерівські премії та безліч інших нагород. Попри те, що він вважається "інтелектуальним" письменником, його книги завжди були бестселерами. Пов'язаний із журналом "Нью-Йоркер" з 1955, він заробив свій авторитет завдяки відгостреній прозі, поезії та критичним статтям.
Його роботи включають "Кентавр", "Подружні пари", "Кролик розбагатів", "Версія Роджера", у них описується життя сучасного середнтого класу Америки.
  • Джон Апдайк [Електроний ресурс] // LiveLib [сайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2006-2020. – Режим доступу: http://bit.ly/2n2AVI7 (дата звернення: 30.03.2020). – Назва з екрану.

понеділок, 30 березня 2020 р.

ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ ПРОМЕТЕЇ: полтавці – учасники КирилоМефодіївського товариства

У бібліографічному посібнику йдеться про вісьмох наших земляків – з дванадцяти засновників Кирило-Мефодіївського товариства. У рік 175-річчя від часу створення політично-просвітницького братства (1845) ми згадуємо поіменно тих, хто прагнув до свободи думки, совісті і слова, поширення освіти в Україні. У виданні дев'ять розділів, до кожного з яких подається скрупульозно відібраний список літератури, розміщений у зворотно-хронологічній послідовності. Зірочками відділені праці, поезії кирило-мефодіївців, художні твори про них. Біобібліографічні нариси адресовані вчителям, студентам, старшокласникам, бібліотекарям, краєзнавцям.
ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ ПРОМЕТЕЇ: полтавці – учасники КирилоМефодіївського товариства : біобібліографічні нариси / упоряд. Н. М. Требіна; Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара. – Полтава, 2020. – 41 с. 

середа, 25 березня 2020 р.

КНИГИ НАПИСАНІ ЖІНКОЮ...

Твори Світлани Талан змістовні, глибокі, змушують дивитися на життя по-іншому та спрямовані на виховання свідомості. Головною героїнею творів авторки є жінка — справжня українка, сильна та незламна. 
Талан С. Надежда: роман / С. О. Талан. – Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. – 304 с. 
З дитинства Павлинка жила надією. Спочатку вона мріяла, що у неї буде батько, як у інших дітей. Потім вона усією душею хотіла вирватися із власного дому, який був для неї пеклом. Вона вірила, що виросте та перевтілиться із гидкого каченяти у красуню. І ось дівчина в місті. Вона вперше вийшла на вулицю у святковому вбранні, вона відчула себе неповторною. Тепер вона інша – красива, впевнена в собі студентка престижного вузу. Поряд той, про кого мріють все життя – коханий Юрко. Проте минуле може повернутись… 
Талан С. Не вурдалаки: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 300 с.
Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих... 
Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима — то тепер вони вурдалаки? Голоду не буде – буде війна – війна за людську гідність і право на спокійну старість... 
Талан С. Розколоте небо : роман / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с. 
Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?
Талан С. Мої любі зрадники: роман / С. О. Талан. – Тернопіль: Богдан, 2013. – 280 с. 
Ця книга про відголоски минулого та про перипетії сучасного. Про зраду й прощення, про щирість почуттів і про їх потоптання. Про спокусу та кару. Про непростий шлях становлення головної героїні та про її жертовність А найперше — про відповідальність за власні вчинки та помилки своїх рідних, про долю й недолю, про любов! 

ЧИТАТЬ ОНЛАЙН

вівторок, 24 березня 2020 р.

ЩО ТАКЕ ЧЕСНО?

ЧЕСНО – це громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян.
Серед тем, якими займаються активісти руху ЧЕСНО: персональне голосування в парламенті, фінансова прозорість та підзвітність депутатів, чиновників та партій, приймальні та помічники народних депутатів, відкритість роботи парламентських комітетів, робота депутатів місцевих рад, доброчесність кандидатів у народні депутати та депутати місцевих рад.
Рух ЧЕСНО об’єднує активістів з громадських організацій Центр ЮЕЙ та Інститут Медіа Права, а також волонтерів по всій території України та за її межами.


http://www.chesno.org/

понеділок, 23 березня 2020 р.

КНИГИ ДАНІЕЛИ СТІЛ

Стил Д. Пегас : [роман] / Д. Стил ; [пер. с англ. Т. А. Осиной]. - М. : АСТ, [2016]. - 352 с.
Історія двох аристократичних сімей, які опинилися в пеклі Другої світової війни.
Жорстока дійсність нещадно вторглася в життя фон Хеммерл і фон Бінгеном, навіки розлучивши дітей з батьками, позбавивши даху над головою і батьківщини, всього, що було так дорого серцю, - однак ніщо не змогло зломити їх гордий, волелюбний дух, вбити жагу до життя і любові, розтоптати їх чесність і людяність. Страх, смертельна небезпека, поневіряння по світу, гіркоту втрат - важко уявити собі біди і страждання, які випали на долю благородного Ніколаса фон Бінгена і ніжною, жіночною Маріанни фон Хеммерл. Однак надія на краще давала їм сили, навіть коли, здавалося б, все вже було втрачено ... але поки в серцях панує любов, в них немає місця зневірі!
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН
Стил Д. Счастливчики / Д. Стил ; [пер. с англ. И. В. Гюббенет]. - М. : [Э.], 2016. - 384 с.
Успіх і удача супроводжують їм у всіх починаннях. Про таких, як вони, кажуть «щасливчики». Але навіть з ними доля може зіграти злий жарт! Блискуча лижниця Лілі завоювала олімпійську бронзу і була готова боротися за золото, але через трагічну випадковість виявилася в інвалідному кріслі напередодні змагання. Її батько, успішний бізнесмен Білл Томас, в розпачі і звинувачує всіх, навіть талановитого хірурга-ортопеда Джесіку Метьюз. Але і в її житті відбувається небезпечний поворот долі. Намагаючись намацати опору і знайти надію, ці троє знову починають важкий шлях на вершину ...
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН
Стил Д. Паломино / Д. Стил ; [пер. с англ. Т. Л. Шишовой]. - М. : [Э.], 2016. - 512 с. 
Після розлучення і довгих місяців депресії Саманта Тейлор відправляється до подруги на ранчо, де знаходить не тільки довгоочікуваний спокій, але і закохується в красеня ковбоя. Але не давши насолодитися щастям, життя кидає у Саманти новий виклик. Падіння з коня назавжди приковує дівчину до інвалідного крісла. Чи вистачить їй мужності, щоб після чергового удару долі почати життя спочатку?
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН
Запропоновані  видання знаходяться у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара, матеріал не є вичерпним.

неділя, 22 березня 2020 р.

ПИСЬМЕННИКИ, ЯКІ ПЕРЕДБАЧИЛИ МАЙБУТНЄ...

Ще 100 років тому люди не могли й уявити що колись людина полетить в космос, світ технологічних інновацій переживає справжній бум. Утім, дехто здогадувався, що світ буде геть іншим, і навіть змалював цей процес у художніх творах. Ідеї яких письменників стали реальністю – дізнаєтеся в нашій статті.

Азімов А. Я, робот : наук.-фантаст. оповідання / А. Азімов ; пер. з англ. Д. Грицюка. - К. : Веселка, 1987. - 271 с.
Американський письменник-фантаст і популяризатор науки. У 1964 році, під час Всесвітньої виставки в Нью-Йорку видання The New York Times запитало в Азімова, чого досягне людство через півстоліття – тобто в 2014 році. Письменник висунув чимало різноманітних теорій, і деякі з них – справдивилися. Зокрема: 3D фільми, використання сонячної енергетики, смартфони, використання штучних супутників (ми зможемо телефонувати в будь-яку точку світу й при цьому не тільки бачити, але й чути співрозмовника – нічого не нагадує?), заморожені обіди – так-так, Азімов зміг передбачити навіть таку, здавалося б, тривіальну річ!
Звісно ж, деякі теорії письменника не справдивилися: наприклад він думав, що будинки розташоватимуться під землею, а міську поверхню будуть використовувати для городництва, садівництва й розведення худоби. Утім, проникливість Азімова все одно вражає!
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН

Бредбері Р. 451' за Фаренгейтом : [повість] / Р. Бредбері ; [пер. з англ. Є. Крижевича]. - Тернопіль : Богдан, [2011]. - 208 с.
Американський письменник, автор знаменитої книги "451 градус за Фаренгейтом". У цьому творі Бредбері зміг передбачати кілька звичних для сучасної людини речей. Герої роману носили крихітні радіоприймачі, які називали "раковинами" - це попередники сучасних наушників. Крім цього, у книзі "451 градус за Фаренгейтом" автор описав телевізори з плоским екраном, банкомати та навіть... соціальні мережі! Бредбері розповідає про "стіни" - сучасні телевізори, які дозволяють людям спілкуватися одне з одним на відстані.
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН

субота, 21 березня 2020 р.

ЕДУАРД АСАДОВ

День поезії.
Асадов народився (1923-2004) в родині вчителів. В кінці 1930-х сім'я переїхала в Москву, він закінчив школу і отримав атестат зрілості. Через тиждень почалася війна. Асадов воював в підрозділах гвардійських мінометів. Спочатку - під Ленінградом, потім офіцером, командував батареєю на Північно-Кавказькому і 4-му Українському фронтах. У битві за визволення Севастополя в ніч з 3 на 4 травня 1944 був важко поранений. В результаті осліп на все життя.
Вірші Едуарда Аркадійовича Асадова в 1960-1980-і роки були неймовірно популярні серед молоді. Мільйони людей читали книги цього поета - хоча іноді тексти здавалися наївними, сентиментальними, навіть дещо простими.
Едуард Асадов - один з моїх найулюбленіших поетів-ліриків. Мене зачаровує поезія про кохання, дружбу, природу....
Читайте поезію!
Как много тех, с кем можно лечь в постель,
Как мало тех, с кем хочется проснуться...
И утром, расставаясь улыбнуться,
И помахать рукой, и улыбнуться,
И целый день, волнуясь, ждать вестей.

БІБЛІОГРАФ РЕКОМЕНДУЄ:
  1. Асадов Э. А. Избранное / Э. А. Асадов. – Ростов-на-Дону : Феникс, 1999. – 544 с.
  2. Асадов Э. А. Избранное / Э. А. Асадов. – Смоленск : Русич, 2003. – 624 с.
  3. Асадов Э. А. Когда стихи улыбаються : стихотворения / Э. А. Асадов. – М. : ЭКСМО, 2007. – 352 с.
  4. Асадов Э. А. Компас счастья : стихотворения, поэмы / Э. А. Асадов. – М. : Советская Россия, 1979. – 352 с
  5. Асадов Э. А. Не проходите мимо любви : поэзия и проза / Э. А. Асадов. – М. : ЭКСМО-ПРЕСС, 2001. – 624 с.
  6. Асадов Э. А. Ночные огни : стихи / Э. А. Асадов. – М. : Советский писатель, 1982. – 111 с.
  7. Асадов Э. А. Первое свидание / Э. А. Асадов. – М. : ЭКСМО, 2007. – 352 с.
  8. Асадов Э. А. Письмо любимой : стихи / Э. А. Асадов. – М. : ЭКСМО-ПРЕСС, 2002. – 384 с.
  9. Асадов Э. А. Страницы любви : сборник любви / Э. А. Асадов. – М. : Русская книга, 1999. – 416 с.
  10. Асадов Э. А. Что такое счастье : стихотворения / Э. А. Асадов. – М. : ЭКСМО, 2007. – 416 с.

СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Ми продовжуємо знайомити вас із новинками сучасної української літератури. За вікном –  весна, а карантин продовжується, можна замотатися в плед і читати кращі книги про людські відносини.
Сьогодні ми пропонуємо вам невеличку підбірку книг для Вас, котрі піднімуть настрій  під час карантину. Найтепліші та найромантичніші історії, з якими години пройдуть непомітно...

Дашвар Л. На запах м'яса : роман / Л. Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 368 с. 
На хуторі з`являється тендітна міська дівчина Майя. Навіщо вона тут? Невже міська повія приїхала сюди зваблювати чоловіків? Так вважає місцева красуня Тоня.
Чи вона втекла від одного кохання у пошуках іншого? Адже майстер на всі руки Толя прикипів до неї всім серцем! А може, вона відьма, бо розорила гніздо крука й випила яйця?
Майя ховається від світу зі своєю страшною таємницею. Чи зможе хтось розгадати її?

ЧИТАТЬ ОНЛАЙН 

Кокотюха А. Автомобіль із Пекарської / А. Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2016. – 283 с. 
Це дивовижно захоплююча книга з гострим сюжетом...
Події роману розгортаються у Львові 1911-го року. В центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це - Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність, та докази готовий довірити лише одній людині - Климу Кошовому. Тепер герой повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори - підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового - його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович...
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН 

Печорна О. Фортеця для серця : роман / О. Печорна. - 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 368 с. 
Цей роман захоплює від першої сторінки – настільки красиво він написаний. Слова малюють буквально видимі образи, а описана історія здається такою яскравою, теплою, і живою, що мимоволі проникаєшся нею до глибини душі…
В центрі сюжету – проста сільська дівчина Леся, натхненна художниця-сирота, для якої поклик душі – найважливіше у світі. Її життя – далеко не цукерка, тож тут ви не знайдете солодкаво-приторної ідилії, лише правду, якою б гіркою інколи вона не була. І головна героїня, і її найкраща подруга Віка, та й деякі інші їхні односельці встигають випити не одну гірку пілюлю, перш ніж віднайдуть, нарешті, своє щастя. 
ЧИТАТЬ ОНЛАЙН 

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЩАСТЯ

Сьогодні відзначають Міжнародний день щастя, заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 2012 році. Дата святкування була обрана не випадково. 20 березня - День весняного сонцестояння, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними практично на всiй територiї земної кулi. Таким чином, цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землi.
Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше.
Друзі! Вітаємо вас з Міжнародним днем щастя! 
Будьте щасливими, діліться своїм щастям з близькими, частіше посміхайтеся та радійте життю. І нехай усі ваші мрії та сподівання неодмінно збуваються.

четвер, 19 березня 2020 р.

КОРОНАВІРУС - карантин

Моя проста людська порада, використайте цей час для пошуку нових можливостей – читайте книжки, вчіть мову, спілкуйтеся зі своїми рідними, робіть роботу над помилками. Завтра знову буде день, який потребуватиме ваших нових знань та можливостей!
Давайте залишимося людьми за будь яких обставин – чуйними, добрими, порядними!

ІСТОРІЯ КОХАННЯ

Мартен Паж - французький письменник, якому сорок п'ять років, а його романи видаються на дев'ятнадцяти мовах і буквально розходяться на цитати. 
Народився 7 лютого 1975 року в південному передмісті Парижа. Навчався в університеті, змінюючи щороку спеціалізацію - вивчав право, психологію, мовознавство, лінгвістику, філософію, соціологію, історію мистецтв і антропологію. Під час навчання підробляв нічним сторожем, наглядачем в коледжах і ліцеях, помічником по господарству і т.п. 
Сьогодні Мартен каже, що протягом довгих років розвивав в собі особливий навик вміння бачити, як його рукописи забраковують. Так тривало до тих пір, поки у 2000 році йому не надійшла пропозиція про публікацію роману "Як я став ідіотом" (Comment je suis devenu stupide) від молодого французького видавництва "Дилетант". Книга була незабаром опублікована, зустрінута з ентузіазмом читачами і стала бестселером. 
Від себе: читати книгу - одне задоволення!
Паж М. Быть может, история любви : роман / М. Паж. - М. : АСТ : Астрель ; Владимир : ВКТ, [2011]. - 224 с.
Вергілія тридцять років. У нього незвичайне ім'я, незвичайний будинок, незвичайні друзі і великий досвід любовних розчарувань. Він давно примирився з таким станом справ, але коли одного разу йому подзвонила Клара і заявила, що між ними все скінчено, - не на жарт злякався. "Невже прорвалася тонка грань між реальністю і вигадкою?" Справа в тому, що ніякої Клари він не знав. Що це - жарт? Або провали в пам'яті? І як же йому тепер жити ... без Клари?

Запропонована книга знаходиться у фонді Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. 
Приємного читання! 
Книгу можна взяти після карантину - 6.03.2020!

четвер, 12 березня 2020 р.

УКРАЇНСЬКЕ ШІСТДЕСЯТНИЦТВО: профілі на тлі поколінь

11 березня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбулися обласні історико-літературні читання «Духовні лідери шістдесятництва: Ліна Костенко, Василь Симоненко». На захід завітали вчителі історії та української літератури Полтавської області.
Координатори читань: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара, Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка.
Відкрила роботу заходу С. В. Сичова, директор бібліотеки, яка звернулася з вітальним словом до учасників та розповіла про основні напрямки діяльності роботи закладу. В дарунок від організаторів наша бібліотека отримала книгу.
Першою на засіданні виступила Л. Л. Бабенко, доктор історичних наук, професор, завідувачка кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка з доповіддю «Шістдесятництво, дисидентський рух, як вплив політичної опозиції на комуністичний режим».
«Шістдесятництво було покликане до життя нагальною потребою українського народу до відродження духовності, цей рух – насамперед рух духовного опору найповніше себе творчо виявив на початку та в середині 1960-х років (звідси й назва)», - наголосила професорка.
Віра Анатоліївна Мелешко, кандидат філологічних наук, завідувачка кафедри української літератури ПНПУ ім. В. Г. Короленка, виголосила доповідь «Літературне шістдесятництво: сучасне прочитання».
В процесі заходу відбулися професійні дискусії, обмін досвідом, а також були представлені відеопрезентації учасників, присвячені Л. Костенко та В. Симоненку.
Для всіх присутніх був проведений огляд літератури «Душа розпластана на пласі», учасники читань ознайомилися з книжковою виставкою «Народжені відлигою». Ця інформація стане в нагоді педагогам при підготовці уроків історії, літератури.
Наприкінці історико-літературних читань до учасників звернулася О. П. Коваленко, методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, яка щиро подякувала директору та працівникам сектору краєзнавчої літератури та бібліографії й висловила сподівання, що такі заходи стануть доброю традицією співпраці між бібліотекою і вчителями області

вівторок, 10 березня 2020 р.

НЕВІДОМА ІСТОРІЯ

Чухліб, Т. В. Козацьке коріння Миколи Гоголя / Т. В. Чухліб. – К. : Наш час, 2009. – 271 с. – (Невідома Україна).
З нагоди відзначення 200-річчя від народження Миколи Гоголя автор простежує його український родовід. У книзі висвітлено біографії наказного гетьмана Євстафія Гоголя, полкового писаря Миргородського полку Опанаса Гоголя та українського письменника Василя Гоголя -Яновського, а також життєписи інших родичів Миколи Гоголя — козацьких старшин Лизогубів, Забіл, Танських, Тро-щинських та Косяровських. Крім того, у виданні розкрито маловідомі факти і події з життя видатного митця слова у Санкт-Петербурзі та Москві, досліджено історію козацького містечка Сорочинці, хутора Яновщина (Василівка) і села Диканька поблизу Миргорода. Автор наголошує на особливостях культурного середовища, в якому виховувався і творив геній, а також захопленні Миколи Васильовича українською історією, збиранням народних пісень, переказів та анекдотів.
Чухліб, Т. Шлях до Полтави: Україна і Росія за доби гетьмана Мазепи / Т. Чухліб. – К. : Наш час, 2008. – 263 с. – (Невідома Україна).
Триста років тому відбулося повстання на чолі з гетьманом Іваном Мазепою, а потім - сумнозвісна для України Полтавська битва. На жаль, із різних причин розуміння цих подій донині залишається в полоні народних міфів та ідеологічних нашарувань. А тому на основі вітчизняних і зарубіжних історіографічних здобутків, новознайдених документів і матеріалів автор висвітлює складні відносини між Українським гетьманатом і Московським царством в останні десятиліття XVII - на початку XVIII ст., тобто в добу правління І. Мазепи. Автор також описує участь козацької України у "загальноєвропейській" Великій Північній війні 1700–1721 рр. на першому її етапі, досліджує мотивацію переходу І. Мазепи з-під зверхності царя Петра І до протекторату шведського короля Карла XII Густава, міжнародні й військові аспекти Полтавської битви тощо, простежує діяльність наступника Мазепи - гетьмана Пилипа Орлика. Крім того, у книзі приділено увагу сучасним проблемам відновлення національної пам’яті про доленосні для України та Росії події далекої давнини.

четвер, 5 березня 2020 р.

ПОШУКОВІ СИСТЕМИ

Пошукова система Google
Система пошуку інформації в мережі Інтернет (включаючи російськомовний Інтернет). Можливість пошуку зображень і новин;  переклад англомовних сторінок. Має безліч сервісів, таких як пошук по зображенням, карти, новини, перекладач, пошта та інші.
Пошукова система Rambler
Пошук інформації в Інтернеті з урахуванням морфології російської мови. Додатковий пошук по зображенням, товарам, новинам та ін.
Пошукова система Мета 
Українська пошукова система. Урахування морфології української та російської мов. Виділення контекстів знайдених слів. Переклад запитів і результатів на російську, українську і англійську мови.
Пошукова система yahoo 
Пошук інформації в Інтернеті, у тому числі і російською мовою. Паралельний пошук по товарах, зображеннях, відеофайлах.

середа, 4 березня 2020 р.

"ТРЕБА ЛИШ ТАК ЛЮБИТИ УКРАЇНУ!"

(громадський діяч, історик, політик, перший міністр закордонних справ УНР О. Я. Шульгин) 
Цей чоловік не дав себе зламати…, він відстоював українську справу з великою гідністю та наполегливо вимагав свободи своєму народові. 
Ф. Конню, дипломат 
Народився Олександр Якович 30 липня 1889 року у с. Сохвине Хорольського повіту Полтавської губернії, родинному селі своєї матері, у дворянській сім'ї, яка мала козацько-старшинське коріння. По материнській лінії був нащадком давнього шляхетського роду Устимовичів, кровно спорідненого з Полуботками і Апостолами. 
Виріс хлопчик в оточенні материної родини, яка благотворно вплинула на його виховання. 
Його дід – М. А. Устимович (1832–1891) був першим українським патріотом у сім'ї, "українофілом", дуже щиро ставився до селян, яскравою постаттю була і бабуся Єфросинія Іллівна, яка прищепила малому Сашкові любов до всього національного: традицій, пісень, казок. 
Мати, Любов Миколаївна Устимович (1965–1945), – "жила Україною і для України", добре знала і любила українську мову. Після закінчення Вищих жіночих курсів, навчання на історико-філологічному факультеті Київського університету, працювала вчителькою на Полтавщині, займалася громадською роботою. 
Батько, Яків Миколайович Шульгин (1851–1911), за оцінкою М. С. Грушевського, "був нащадком щирого українського роду, в якім живо заховалися етнографічні й українофільські традиції" – історик, педагог, учень В. Антоновича і М. Драгоманова, разом з однодумцями творив українське національне відродження у другій половині XIX – початку XX століття. 
Яків і Любов Шульгини виховали національно свідомих дітей: усі троє синів – Олександр, Микола й Володимир – із перших днів підтримали Центральну Раду, УНР. 
Оцінюючи вплив батьків на формування своєї особистості, Олександр Якович писав: "Я виріс у родині незабутніх батьків. Те велике зусилля, яке треба було зробити людині з національно байдужого середовища, щоб дійти до українства, мені не було потрібне. Було майже неможливо не наслідувати мого батька, було б дивним, щоб патріотизм моєї матері не відбився на моєму житті і праці". 
Першою вчителькою Олександра була мати, яка три роки навчала його початковій грамоті. Завдяки цьому, хлопчикові вдалося уникнути русифікації тогочасної офіційної школи. 
Потім були роки навчання у Першій Київській гімназії. Під впливом революційних подій 1905 року, 16-річний юнак відкрито висловив свої національні почуття, подавши директорові вимогу про вивчення в ній української мови, "мови тієї країни, в якій ми народилися і живемо". 
То був перший його публічний виступ на захист української мови і культури. Закінчивши гімназію зі срібною медаллю, Олександр вступив на природничий, а через два роки перевівся на історико-філологічний факультет Петербурзького університету. 
По закінченню вузу Шульгин був залишений на кафедрі для підготовки до професорського звання. В університеті розпочалася його активна політична і громадська діяльність. Олександр належав до Київського земляцтва, був активним членом гуртка українознавства, молодіжної громади ТУП, співробітничав з журналом "Українське життя". 
1917 року українські громадські організації Петрограду делегували Олександра Шульгина до Києва, де він потрапив у політичний вир. У сформованому В. Винниченком уряді, 28-річний Олександр Якович отримав посаду генерального секретаря міжнаціональних справ, став співавтором I Універсалу та Статуту вищого управління України, а з вересня 1917 року – став генеральним секретарем міжнародних справ. 
З Полтавщини були родом і його найближчі соратники в уряді: С. Петлюра, І. Косенко, А. Лівицький, І. Рудичів, П. Чижевський та інші. 
(До речі, під час Української революції відбувся розкол в українських родинах. Близький родич Олександра Яковича, В. В. Шульгин, відомий українофоб, антисеміт, редактор газети "Киевлянин" став головним ідеологом Білого руху, в той же час рідний брат Олександра – Володимир загинув у бою під Крутами, захищаючи Київ від більшовиків). 
Найпершим завданням часу було визнання самостійної України в Європі. Проте Брестський мирний договір (лютий, 1918 рік) перекреслив ці прагнення. На знак незгоди з курсом керівництва УНР Шульгин подав у відставку. 

вівторок, 3 березня 2020 р.

НЕВІДОМА ІСТОРІЯ

Корнієнко, О. М. Нариси військової історії України. Сумський слобідський козацький полк 1659-1765 рр. : історична література / О. М. Корнієнко. – К. : Наш час, 2008. – 488 с. – (Невідома Україна).
Книгу присвячено малодослідженій сторінці одного з п’яти слобідських полків. Утворені на засадах полково-сотенного устрою та козацького самоврядування, слобідські полки були автономними формуваннями у складі Московської держави, що беспосередньо підпорядковувалися царському уряду. Видання приурочено до 350-річчя утворення Сумського козацького полку (1659 – 1765). Розраховано на істориків, студентів і всіх шанувальників військової історії.
Кагамлик, С. Світло духовності і культури : (з історії Києво-Печерської лаври ХVІІ-XVIII cт.) / С. Кагамлик. – К. : Наш час, 2008. – 327 с. – (Невідома Україна).
Києво-Печерська лавра… Що ми вкладаємо у це поняття? Найбільша українська святиня, пам’ятка давньої архітектури і мистецтва, колиска української старовини. Але у чому святість Київської Лаври, її висока духовність, велич культурних здобутків, які впродовж віків служили символом і славою українців — на ці питань далеко не кожен знайде відповідь. Більшість переконана, що найбільший розквіт Печерського монастиря і його вплив на суспільство припадає саме на часи Київської Русі. Проте не усім відомо, що саме період XVII–XVIII ст. склав "золотий вік" в історії Лаври, коли вона досягла свого найбільшого духовного авторитету і найвищого злету культурно-просвітницької діяльності. У цьому і унікальність Києво-Печерської лаври XVII–XVIII ст. — силами її церковної еліти, передусім із вихованців Києво-Могилянської академії, які пройшли лаврську чернечу школу, у ній творився особливий внутрішній світ, силу і глибину впливів якого на тогочасне суспільство важко переоцінити. Саме завдяки їм з чудотворних Печерських гір лилося світло духовності і ширилися ідейні й культурні впливи на всі народи Православного Світу.
Єльников, М. В. Золотоординські часи на українських землях / М. В. Єльников. – К. : Наш час, 2008. – 192 с. – (Невідома Україна).
Книжка розповідає про часи монгольського нашестя та державу Золота Орда, вплив яких на долю населення Київської Русі і Половецького степу, на жаль, й на сьогодні не має усталеної оцінки. Незважаючи на багаторічні дослідження, питання про золотоординську епоху лишається "білою плямою", з’ясування якого мало би неабияке значення для середньовічної історії України. У книзі розглядаються контакти слов’янського населення з тюркомовними кочівниками, що позначилось на етнографічних особливостях української культури. Книжка розбиває усталений погляд на степовий регіон як "Дике поле", де проживала не тільки осіла і кочова людність, але й існували значні ординські міста.
Глушко, Ю. Омріяна країна дітей Одина / Ю. Глушко. – К. : Наш час, 2008. – 208 с. – (Невідома Україна).
Коротка історія заселення теренів України готами II-IV ст. н.е., коли формувався ранній слов’янський етнос. Згідно з давніми джерелами, на території сучасної України, в районі Дніпропетровської та Запорізької областей остготи побудували свою столицю Данпарстат (біля сучасного поселення Башмачка), на території Криму остготи створили своє королівство, яке включало такі фортеці, як Мангуп, Чуфут-Кале, Бакла. Черняхівська культура стала археологічним відображенням імперії Германаріха. В її матеріалах сполучаються готські витоки вельбарської культури, місцеве ранньослов’янське населення зарубинецької культури, а також нащадки кочових імперій скіфів і сарматів. За 200 років готської історії вони перетворюють свою державу в римську провінцію, відіграють ключову роль в історії пізньої Римської імперії. Готи розчинились в місцевому скіфо-сарматському населенні, що пізніше дасть поштовх формуванню культури ранніх слов’ян.
Відейко, М. Ю. Шляхами трипільського світу / М. Ю. Відейко. – К. : Наш час, 2007. – 296 с. – (Невідома Україна).
Що таке трипільська культура, трипільська цивілізація? Звідки походять її творці та як вони виглядали? Якими були їхні житла й поселення? Чи мали вони письменність? Якою мовою спілкувались? чи існувала трипільська держава? Чому саме трипільська культура привертає нині увагу не лише науковців, а й політиків, митців, бізнесменів? Яке відношення вона має до сучасної України? Де можна побачити трипільські старожитності й у яких книжках про них можна прочитати? Чи відомо вам, що плавити метал на території України почали понад 6 000 років тому? Відповіді на ці та багато інших запитань пропонує книга "Шляхами трипільського світу", який є частиною невідомої України, історія котрої прихована в імлі тисячоліть. Це історія нашого краю тих часів, коли між Карпатами та Дніпром існувала квітуча культура – складова найрозвиненішої у Старій Європі цивілізації.
Вечерський, В. Українські дерев’яні храми / В. Вечерський. – К. : Наш час, 2008. – 271 с. – (Невідома Україна).
Українські дерев’яні храми — ця книжка розповідає про історико-мистецький феномен всесвітньо-історичного значення, який, на жаль, невблаганно відходить у минуле просто на очах нашого покоління, — українську дерев’яну архітектуру — та про її найвище досягнення — український дерев’яний храм. За висновками авторитетних учених із різних країн (Баністер Флетчер (en:Banister Fletcher), Девід Бакстон, Йозеф Стржиґовський та інші), наше дерев’яне церковне зодчество не має аналогів у народів світу. Не схоже воно, зокрема, й на те, що є в сусідів — поляків, словаків, росіян. У розвідці йдеться про найзнаменитіші дерев’яні храми України, про цікаві події минувшини та видатних людей, пов’язаних із цими шедеврами, про збереження та реставрацію останніх, про наші вітчизняні музеї просто

понеділок, 2 березня 2020 р.

ДАНІЛОВА АННА

Справжнє ім'я автора: Анна Василівна Дубчак, уроджена Гребенникова.
Видавалася також як: Ольга Волкова, Анастасія Орєхова, Анна Дубчак.
Данилова Анна Василівна (15 жовтня 1961р.) - прозаїк, автор понад 100 книг. Народилася в м. Саратов в родині службовців. 
Дебютувала як прозаїк  книгою оповідань "Валька", друкувала прозу в журналах.
Стала відомою як автор кримінальної прози. З кожним новим твором зростає популярність книг Анни Данилової. Працюючу в рідкісному  і від того все більш затребуваний - жанр психологічного детективу, письменницю називають "російським Жапрізо".
Закручена кримінальна інтрига, чітко прописані характери - все це ставить романи Анни Данилової в один ряд з кращими творами корифеїв світового детективу.
В даний час Ганна Данилова живе за кордоном (Туреччина, Німеччина, Болгарія).

БІБЛІОГРАФ РЕКОМЕНДУЄ:
  1. Данилова А. Пленница чужих иллюзий : [роман] / А. Данилова. – М. : [Эксмо], 2016. – 315 с. 
  2. Данилова А. Ведьма с зелеными глазами : [роман] / А. Данилова. – М. : [Э.], 2016. – 320 с. 
  3. Данилова А. Грех и немнгожко нежно : роман / А. Данилова. – М. : [Э.], 2016. – 288 с.