Головна
▼
середа, 30 жовтня 2019 р.
вівторок, 29 жовтня 2019 р.
ОЛЬГА ГЕРАСИМ'ЮК: "Я НАРОДИЛАСЬ НА ПОЛТАВЩИНІ… "
Нещодавно у "Видавництві Старого Лева" побачила світ книга, знаної в Україні, полтавки – журналістки, телевізійної ведучої, громадської діячки.
У збірці есеїв та тревелогів "Я повернулася. Люблю", історії для якої авторка збирала 12 років, на читача чекають знайомство з історією, культурою, звичаями та ментальністю багатьох народів, але насамперед тут будуть зустрічі з людьми.
Вдумлива й чутлива до найтонших деталей, до найглибших психологічних нюансів авторка (за сумісництвом — і героїня) не тільки розповість багато нового про барвистий і строкатий світ, а й нагадає призабуте, зупиниться перед сакральним, поміркує про вічне.
Щире і просте, радісне й печальне, зворушливе і мудре на цих сторінках переплітаються, сходяться й розходяться, творять чутливі, як пульс, візерунки живої оповіді, де кожне слово пропущене через серце.
Інформація про автора для користувачів:
Ольга Володимирівна Герасим'юк – уродженка м. Пирятин. ЇЇ рідне місто можна впізнати на кожному кроці і в кожному рядку нової книги.
Вона з гордістю каже: "Я народилась на Полтавщині, де народилась українська мова, "Енеїда", де жив Гоголь. Це дуже вільний, козацький край…".
Ольга Володимирівна – народний депутат України двох скликань, лауреатка багатьох міжнародних і всеукраїнських творчих конкурсів і фестивалів.
Нині є кураторкою проекту "Школи Лохвицького земства за проектом О. Сластьона".
пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.
КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ"ЯТНИХ ДАТ ПОЛТАВЩИНИ НА 2020 РІК
Видання містить інформацію про події суспільно-політичного, культурно-мистецького життя Полтавщини, ювілейні дати видатних уродженців краю та відомих діячів, чиє життя і діяльність пов'язані з краєм. Адресований посібник бібліотечним працівникам, вчителям, краєзнавцям, широкому колу користувачів бібліотеки. Відбір інформації закінчено 10 жовтня 2019 року.
Календар знаменних і пам'ятних дат Полтавщини на 2020 рік / упорядник Н. М. Требіна ; обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара. – Полтава, 2019. – 40 с.
середа, 9 жовтня 2019 р.
ЩОБ ДІТИ БІЛЬШЕ ЗНАЛИ – Є ГАЗЕТИ І ЖУРНАЛИ
Останніми роками невиправдано зменшився інтерес до газет та журналів. Зміна життя вимагає добору сучасних цікавих художніх та науково-пізнавальних журналів, які б відповідали таким критеріям: як невеличкий обсяг, художнє оформлення та стисла аналітична інформація. Саме на цій темі присвячений бібліотечний урок, на який 8 жовтня завітали учні 6-х класів ЗОШ № 16.
Мета уроку – розширити знання учнів про періодичну пресу, про їх поділ на декілька типів: за періодичністю виходу; за форматом; за тематикою (літературні, мистецькі, сатиричні, релігійні, політичні тощо); за характером подачі інформації; пов'язані з фахом; орієнтовані на певний вік (Юний натураліст, Юний художник, Малятко, Право України); часописи, що висвітлюють діяльність організацій – культурних, релігійних та ін. (Кур'єр Юнеско). Також важливо вміти самостійно користуватися ними при складанні списків використаної літератури та для розширення кругозору.