Головна

середа, 28 березня 2018 р.

СЕЛЯНСТВО ПОЛТАВЩИНИ В ДОБУ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РР.

Ревегук В. Я. Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр. / В. Я. Ревегук. – Полтава : Полтавський літератор, 2017. – 386 с.

У пропонованій читачам монографії мова йде про героїчну і водночас трагічну боротьбу селянства Полтавщини за землю і волю – волю людині і волю Україні в часи Української революції 1917-1921 років та в пе ріод переходу до непу. Видання може бути цікавим, корисним і повчаль ним для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

неділя, 25 березня 2018 р.

ВІТАЄМО!!!

Вітаємо прекрасну жінку, колежанку  
Надію Лазарівну з Днем народження!
Бажаємо бути коханою, бажаною, чарівною! Здоров’я, удачі, достатку, виконання найпотаємніших бажань, жіночих радостей, життєвих солодощів, чудових миттєвостей і нескінченного щастя!

четвер, 22 березня 2018 р.

ЦІКАВІ САЙТИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Інформаційно-ресурсний портал для молоді http://molodistua.org/
Портал містить інформацію про молодіжне середовище України, молодіжні та дитячі організації, ресурси для навчання молоді для отримання нових знань та формування навичок, які потрібні молодій людині для успіху в 21 столітті.
Ви знайдете в розділах Порталу: відомості про основні напрямки молодіжної політики в Україні, ресурси та можливості налагодження молодіжної співпраці на міжнародному рівні, відомості про діяльність молоді в різних регіонах країни, різноманітні навчальні курси для молоді, які допоможуть іти в ногу з часом та ефективно, у стислі терміни досягати результатів.
На Порталі ви можете взяти участь в Опитуванні з молодіжних та суспільних проблем, що допоможе визначати потреби та пріоритети молоді. Завжди знайдете нову цікавинку для дозвілля та розваг.
Вільний молодіжний портал. http://fri.net.ua/index.php
Це сайт для сучасної молоді, яка прагне бути корисною в суспільстві. Бажаючі можуть поділитися своїми знаннями, досягненнями, взяти участь у тренінгах, конкурсах.
Інтернет-журнал для молоді: поради, дозвілля, музика, репортажі, навчання, статті. http://molodi.in.ua/
Хочете створити цікавий проект чи розділ на основі MOLODI? Додати свою статтю? Дізнатися про останні новини? Тоді швидше відкривайте сторінки Інтернет-журналу.
Сайт клубу "Компас". http://www.compass.org.ua
Наметові дитячі табори, туризм та змагання, походи та екскурсії, участь у молодіжних, соціальних та міжнародних програмах, тренінги та семінари, а також активний відпочинок для дорослих та дітей!
Портал для школярів та студентів "LastLesson" http://lastlesson.org
Сайт містить базу ВНЗ України та світу (опис, структура, рецензії, коментарі), базу шкіл найбільших міст й чимало сервісів покликаних спростити навчання.
Студентський портал UaStudent.com http://uastudent.com
UaStudent.com це портал знань, який створений для полегшення життя українських студентів.
Українська навчальна компанія STUDY.UA. http://www.au-pair.com.ua/Work_and_Travel/
Work and Travel USA - це найпопулярніша сезонна програма для українських студентів в Америці. Програма Work and Travel USA дає можливість студенту літом провести від 2,5 до 4-х місяців в США, працювати в американській компанії, гарно вивчити мову, а також ще цілий місяць вільно подорожувати по Америці.
Освітньо-навчальний портал «Моя освіта». http://moyaosvita.com.ua/literatura/
Всі учбові матеріали на українській мові знаходяться на цьому сайті — реферати, конспекти лекцій, шпаргалки та корисні поради.
Український Центр Оцінювання Якості Освіти. http://testportal.gov.ua
Український центр оцінювання якості освіти проводить підготовку до проведення та організовує проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

середа, 21 березня 2018 р.

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА "ТАЛАНТАМИ БАГАТА ПОЛТАВЩИНА"

Ми вирушаємо з вами на Полтавщину – край пісень і легенд, край письменників і поетів, край мислителів і учених, чиї імена перлами сяють в скарбниці світової мудрості. 
Прищеплення юнацтву та молоді любові до рідної землі, формування національно свідомого громадянина через осягнення краси рідного слова у творчій спадщині письменників-земляків – важливе завдання, яке ми прагнемо реалізувати через віртуальні виставки, які познайомлять Вас з творчістю письменників з різних куточків Полтавщини. 
Цікавим путівником для мандрівки стане перша віртуальна виставка, матеріали якої познайомить Вас з письменниками Лубенщини, Пирятинщини та Хорольщини. 
На виставці представлені книги, статті з періодичних видань, які зберігаються в фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.

вівторок, 20 березня 2018 р.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОГЛЯД

Сьогодні 20.03.2018 року був проведений інформаційний огляд нових надходжень краєзнавчої літератури, провела Требіна Н. М. провідний бібліограф-краєзнавець Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара, для учнів 10-А кл. школи № 5.


УВАГА!!! КОНКУРС

Культурна спадщина та видатні постаті краю — конкурс наповнення україномовного розділу Вікіпедії матеріалами про об'єкти культурної спадщини українських етнічних територій: визначне місце, споруду (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність, а також про відомих людей. В рамках конкурсу будуть охоплені в першу чергу регіони України — але учасники можуть також створювати статті про українські етнічні території за межами України.
Конкурс організований ГО «Вікімедіа Україна». Головний інформаційний партнер — Українська бібліотечна асоціація, Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.
Мета конкурсу: Сприяти поширенню знань про культурну спадщину, про видатних постатей та уроженців краю завдяки використанню он-лайн ресурсів Вікіпедії, сприяти поширенню інформації про ресурси Вікіпедії серед користувачів бібліотеки та місцевої громади, показати важливість знань, що накопичуються і зберігаються в бібліотеці у вигляді друкованих джерел інформації, їх вплив на формування контенту он-лайн ресурсів, навчання бібліотекарів та відвідувачів бібліотек редагуванню Вікіпедії.
Коротка адреса сторінки: biblio.wikipedia.org.u

ЦІКАВІ ВЕБ-СЕРВІСИ

На цьому сайті показана еволюція глобальної мережі в наочному графічному вигляді. Ви можете дізнатися, як проходили етапи розвитку та впровадження технологій, а також переглянути графіки кількості користувачів мережі та обсягів споживаного трафіку.

Дає повне уявлення про всі вивчені елементи, які коли-небудь були відкриті. Дуже корисна річ для всіх, хто хоче освіжити свої знання хімії.
Унікальний проект, який дозволяє буквально за хвилину побачити, як розвивалася планета Земля за останні 20 років. Виберіть об'єкт, що вас цікавить, наприклад, ваше рідне місто, і стежте за змінами!

понеділок, 19 березня 2018 р.

ЛЕКСИКОН ІНТИМНИХ МІСТ

Андрухович, Ю. І. Лексикон інтимних міст: довільний посібник з геопоетики та космополітики / Ю. І. Андрухович.  3-тє вид., випр. й доп.  [?] : Meridian Czernowitz, 2016.  436 с.


"Лексикон інтимних міст" – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника. Крім того, кожна "лексиконна" пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів. Навряд чи варто очікувати від цього атласу, цього вкрай суб’єктивного "посібника з геопоетики і космополітики" об’єктивних характеристик Києва і Львова, Москви і Варшави, Нью-Йорка і Єнакієвого. Але в ньому напевно можна знайти художньо важливіші речі: атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. А також миттєві спостереження і глибші рефлексії, ліричність і смуток, іронію і сарказм – тобто усе те, завдяки чому наше спілкування зі світом набуває ознак інтимності. 

понеділок, 5 березня 2018 р.

СКАРБИ БЕЗСМЕРТНОГО КОБЗАРЯ

Літературознавча передача присвячена видатному митцю Т.  Г. Шевченку підготувала провідний бібліограф сектору краєзнавчої літератури та бібліографії Полтавської обласної бібліотеки імені Олеся Гончара Надія Требіна. У передачі "Скарби безсмертного Кобзаря" авторка проаналізувала вибрані твори класика в порівнянні із сьогоденням. Вона підібрала влучні висловлювання сучасників про творчість Тараса Шевченка. Доповнили розповідь уривки музичних творів на слова поета.

 .,


пʼятниця, 2 березня 2018 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІРНИКА

Чому ця дата була обрана – відомості різняться. Однак, в чому сходяться думки – що сірники протягом багатьох десятиліть були однією з незамінних речей і найважливіших елементів людського життя. У 1805 році в Європі з’явились сірники-"маканки" - тоненькі скіпки, змазані бертолетовою сіллю, які загорались після занурювання їх у розчин концентрованої сірчаної кислоти. Сучасні сірники не містять сполук сірки і хлору – замість них використовують парафіни і безхлорні окисники. Втім, і сьогодні вони продовжують грати не останню роль в нашому повсякденному побуті, як зручний і дешевий спосіб добування вогню.
Приєднуючись до відзначення  Міжнародного дня сірника, пропонуємо до уваги користувачів тематичну літературу.
  • Історія речей / авт.-упоряд. Панкова М. О., Скляренко В. М., Батій Я. О. - Харків : Фоліо, 2005. - 319 с.